Poszukiwania na jeziorze Kisajno wznowione. 39-letni mężczyzna wypadł z motorówki

Poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w nocy z soboty na niedzielę wpadł do wody w jeziorze Kisajno koło Giżycka, zostały wznowione. Prokuratura w rozmowie z Gazeta.pl potwierdza, że poszukiwany mężczyzna to producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.
Zobacz wideo

W nocy z soboty na niedzielę rybacy zauważyli na jeziorze Kisajno niedaleko Giżycka przewróconą motorówkę. Na brzegu znajdowała się 27-letnia kobieta, która powiedziała policji, że pływała nią z 39-letnim mężczyzną. Oboje wypadli z niej podczas manewru skrętu. Jej udało się uratować, bo dopłynęła do brzegu. Po 39-letnim mężczyźnie nadal nie ma śladu.

Poszukiwania na jeziorze Kisajno koło Giżycka

W poniedziałek o godzinie 6 rano poszukiwania 39-latka ponownie ruszyły. - Wodniacy są już na wodzie i prowadzą poszukiwania - mówi asp. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku. 

W ciągu dnia na miejsce będą dysponowane kolejne siły. Dodaje, że poszukiwania będą prowadzone do skutku. 

Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie informuje, że policja prowadzi pod nadzorem prokuratury postępowanie, które pozwoli ustalić, co wydarzyło się na jeziorze. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że około godziny 2 w nocy doszło do zdarzenia, w wyniku którego dwie osoby znajdujące się na łodzi motorowej, wpadły do wody. Jedna dotarła do brzegu, druga osoba jest poszukiwana przez policję - mówi prok. Stodolny.

Kim jest 39-latek, który zginął w jeziorze?

Prokuratura w rozmowie z Gazeta.pl potwierdziła, że poszukiwany mężczyzna to producent filmowy Piotr Woźniak-Starak, prywatnie mąż dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Wcześniej nieoficjalne informacje o tożsamości mężczyzny podawały m.in. portal Onet i dziennik "Fakt".

Więcej o: