Świętokrzyskie: pijany kierowca zabił 14-letniego rowerzystę. Sprawą zajęła się prokuratura

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 14-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Sichowie Dużym w województwie świętokrzyskim.
Zobacz wideo

Joanna Szczepaniak z komendy powiatowej Policji w Staszowie powiedziała, że 53-letni kierowca uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Okazało się, że kierowca samochodu miał w organizmie 3 promile alkoholu. Podczas przeprowadzonej na miejscu wypadku akcji reanimacyjnej chłopca udało się przywrócić mu funkcje życiowe. 14-latek został zabrany do szpitala, jednak po kilku godzinach zmarł.
Sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Staszowie.

W całym kraju trwa akcja "Bezpieczny weekend"

85 wypadków, trzy ofiary śmiertelne i stu rannych - to wstępne dane policji dotyczące minionej doby na drogach.Do 22.00 trwa akcja "Bezpieczny weekend" - funkcjonariusze ze wzmożoną czujnością obserwują i kontrolują uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę policjanci spodziewają się jeszcze większego ruchu niż w ostatnich dniach. - Jesteśmy na drogach, będziemy kierowali ruchem, będziemy organizowali objazdy - jeżeli będzie taka konieczność - powiedział Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji i podkreślił, że funkcjonariusze nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec tych, którzy złamią przepisy lub stworzą niebezpieczną sytuację na drodze.

Policja przypomina, że podstawą zachowania bezpieczeństwa w trakcie powrotów z wypoczynku jest rozsądek i stosowanie się do przepisów, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości. Marciniak zaznaczył, że tylko w ciągu jednego dnia na Dolnym Śląsku policjanci z grupy SPEED zatrzymali czterech kierowców, którym zatrzymali prawo jazdy za nadmierną prędkość. - Mamy świetnych policjantów z bardzo dobrym sprzętem, szybkimi samochodami. Jesteśmy w stanie ścigać piratów drogowych - zapewnił oficer prasowy KGP. Dawid Marciniak powiedział, że równie ważna, co przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest wzajemna życzliwość kierowców i spokój na drodze.

W czasie wakacji na swojej stronie internetowej policja prezentuje mapę lokalizacji wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Migającymi punktami zaznaczone są miejsca, gdzie w ciągu ostatniej doby na drogach zginęli ludzie.