Ustawka pseudokibiców na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Podczas ucieczki staranowano radiowóz

W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu, na ulicach miasta, doszło do bójek pseudokibiców. Według relacji mogło być ich ponad 100, a gdy pojawiła się policja, rzucili się do ucieczki. Gdy trzech z nich zbiegało z miejsca zdarzenia, staranowali radiowóz. Przy zatrzymanych po zajściach znaleziono m.in. narkotyki i niebezpieczne przedmioty.
Zobacz wideo

W sobotę na moście niedaleko stadionu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu doszło do ustawki chuliganów z Częstochowy, Opola i Kędzierzyna-Koźla. Dantejskie sceny rozgrywały się około godz. 13 w trakcie meczu czwartej ligi między miejscowym Chemikiem a LZS Skorogoszcz.

Gdy tylko pseudokibice wszczęli bójki, do akcji wkroczyła policja i zaczęła interwencję. Wtedy - jak opowiadała przedstawicielka KPP w Kędzierzynie-Koźlu kom. Magdalena Nakoczna na antenie TVP3 Opole - chuligani rzucili się do ucieczki, także samochodami.

Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech mężczyzn, staranował policyjny radiowóz. Mężczyźni zostali zatrzymani, kierowca będzie odpowiadał m.in. za czynną napaść na funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności - relacjonowała policjantka. Żadnemu z uczestników stłuczki nic się nie stało.

Wśród uczestników bójki nie odnotowano większych obrażeń, policja szuka osób, które brały w niej udział. Niektórych już zatrzymano, policja znalazła przy nich m.in. narkotyki i "zabronione, niebezpieczne przedmioty".

Dziennikarz Bartek Piekarski udostępnił na Twitterze nagranie ze starć w Kędzierzynie-Koźlu. Jak można zauważyć, niektórzy pseudokibice mieli założone kominiarki. Z jego relacji wynika, że w bójkach mogło wziąć udział ponad 100 osób.

Nagranie dziennikarza trafiło też na konto "Stadionowi Oprawcy" na YouTube.

Więcej o:
Komentarze (224)
Kędzierzyn-Koźle. Ustawka miejscowych pseudokibiców i chuliganów z Częstochowy oraz Opola. Staranowano radiowóz
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 49 razy 35

  Ja bym im dala wolna reke, zeby wzajemnie sie wszyscy wytlukli, tak definitywnie i raz na zawsze....

 • boo-boo

  Oceniono 39 razy 29

  Suweren + w akcji.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 35 razy 27

  Wszyscy uczestnicy towarzyskiego spotkania sa zaproszeni przez Paulinow z Brunatnej Gorki na coroczne blogoslawienstwo na styczniowym zjezdzie katolickich bandytow kiboli. Przekaza im slowa Dzizasa.
  PiSdu przypomina uczestnikom o zblizajacych sie wyborach i obowiazku glosowania na swoich kandydatow ktorzy na codzien wspieraja kiboli sercem i portfelem.
  Hosanna.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 33 razy 25

  Zbrojne ramię PiS w akcji. Wychowankowie tej narodowo-socjalistycznej partii pod parasolem ochronnym jej działaczy rozpoczęli kapanię wyborczą.

 • antirussia81

  Oceniono 31 razy 23

  "policja znalazła przy nich m.in. narkotyki"
  Niezależnie od wszystkiego innego, jakim idiotą trzeba być, żeby wybierać się na taką imprezę i brać ze sobą zielsko czy jakieś prochy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX