Śmiertelny wypadek na autostradzie A2 w Łódzkiem. Nie żyje 28-letnia kobieta

W wypadku na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Różyce w Łódzkiem zginęła młoda kobieta, a dwie osoby zostały ranne. 28-latka była w 4. miesiącu ciąży.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę nad ranem na 329. kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Jak podaje Radio Łódź, z nieznanych przyczyn samochód osobowy nagle zjechał z drogi, uderzył w bariery energochłonne. Siła była tak duża, że auto przekoziołkowało przez przeszkodę i wypadło poza trasę.

Wypadku nie przeżyła 28-letnia kobieta. Z informacji portalu Expressilustrowany.pl wynika, że młoda kobieta, pasażerka toyoty, była w 4. miesiącu ciąży.  

Dwie ranne osoby - kobieta i mężczyzna - zostały przetransportowane do szpitala. 

(Nie)bezpieczny weekend na drogach. Blisko 180 wypadków

Prawie 180 wypadków, 14 ofiar śmiertelnych i blisko dwustu rannych - to wstępne dane z piątku, czyli zaledwie połowy przedłużonego weekendu. Od środy do niedzieli trwa akcja Bezpieczny weekend, podczas której funkcjonariusze ze szczególną uwagą kontrolują prędkość samochodów.

Jak mówi podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, policjanci sprawdzają też trzeźwość kierowców. W trakcie dwóch ostatnich dni zatrzymano prawie trzystu pijanych za kierownicą.

- Nie powinniśmy liczyć tylko na policjantów i infrastrukturę drogową. Każdy z uczestników ruchu drogowego powinien spojrzeć na siebie i zachowywać się zgodnie z przepisami. Jeśli widzi zachowanie z nimi niezgodne, powinien zgłaszać takie przypadki na policję, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo - podkreślił podinsp. Radosław Kobryś.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i ostrożność, a także bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Akcja potrwa do 22.00 w niedzielę

Więcej o:
Komentarze (132)
Łódzkie: śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Nie żyje 28-letnia kobieta
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 25 razy 21

  Na polskich autostradach wspolczynnik smiertelnosci jest 6 razy wyzszy niz w Niemczech.
  Natomiast ogolnie na polskich drogach jest 4 razy wiekszy niz w Niemczech.

  Polskie autostrady nie ustepuja niemieckim. To najlepiej pokazuje, co jest ptzyczyna wypadkow.

 • acer0

  Oceniono 21 razy 11

  Zabiła się kobieta lat 28 a jutro będzie wrzask że to wina seniora w wieku po 80 roku życia. Młodzi robią trzy krotnie więcej wypadków i większość to są śmiertelne zaś seniorzy to są w zasadzie drobne stłuczki. A wszyscy podnoszą wrzask by seniorom odbierać prawo jazdy.

 • p-iotr

  Oceniono 16 razy 10

  „ Każdy z uczestników ruchu drogowego (...) jesli widzi zachowanie z nimi [z przepisami] niezgodne, powinien zgłaszać takie przypadki na policję, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo - podkreślił podinsp. Radosław Kobryś.”
  Jasne. Próbowałem kilkakrotnie. Jak już sie udało dodzwonić to słyszałem, ze skoro nie ma wypadku/kolizji, to w zasadzie nic sie nie stało. I co z tego ze wariat jedzie slalomem wyprzedzając po pasie awaryjnym..

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 9

  Paradoksalnie w Polsce autostrady nie przyczyniły się do wzrostu bezpieczeństwa w takim stopniu jal w cywilizowanych państwach..:-(

 • patriot.wr

  Oceniono 13 razy 9

  Przy takiej szybkości, wystarczy zerknąć czy smartfon leży na swoim miejscu, żeby zjechać z toru jazdy i wystarczy

 • klm747

  Oceniono 11 razy 7

  debilstwo w Polsce nie zapina pasów
  a debilstwo w ciąży już w szczególności

 • zygzag33

  Oceniono 7 razy 5

  W Polsce dokonuje sie auto-terroryzmu. Po co nam terrorysci z zagranicy skoro robimy to o wiele bardziej efektywnie? Brawo my.

 • prawdziwy_ananas

  Oceniono 9 razy 5

  Nie oceniam. Ale jadąc wczoraj A1 zaobserwowałem pewną sytuację, która mogła skończyć się podobnie. Nie mam super bolidu i jeżdżę, po za chwilami kiedy wyprzedzam Tiry, z prędkością 120. Otóż kierowca, który mnie wyprzedzał zbyt szybko zjechał na prawy pas i Kurcze aż mi serce stanęło jak zabujało jego autem. Nic się nie stało, ale naprawdę było niebezpiecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX