Śmiertelny wypadek na autostradzie A2 w Łódzkiem. Nie żyje 28-letnia kobieta

W wypadku na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Różyce w Łódzkiem zginęła młoda kobieta, a dwie osoby zostały ranne. 28-latka była w 4. miesiącu ciąży.
Zobacz wideo

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę nad ranem na 329. kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Jak podaje Radio Łódź, z nieznanych przyczyn samochód osobowy nagle zjechał z drogi, uderzył w bariery energochłonne. Siła była tak duża, że auto przekoziołkowało przez przeszkodę i wypadło poza trasę.

Wypadku nie przeżyła 28-letnia kobieta. Z informacji portalu Expressilustrowany.pl wynika, że młoda kobieta, pasażerka toyoty, była w 4. miesiącu ciąży.  

Dwie ranne osoby - kobieta i mężczyzna - zostały przetransportowane do szpitala. 

(Nie)bezpieczny weekend na drogach. Blisko 180 wypadków

Prawie 180 wypadków, 14 ofiar śmiertelnych i blisko dwustu rannych - to wstępne dane z piątku, czyli zaledwie połowy przedłużonego weekendu. Od środy do niedzieli trwa akcja Bezpieczny weekend, podczas której funkcjonariusze ze szczególną uwagą kontrolują prędkość samochodów.

Jak mówi podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, policjanci sprawdzają też trzeźwość kierowców. W trakcie dwóch ostatnich dni zatrzymano prawie trzystu pijanych za kierownicą.

- Nie powinniśmy liczyć tylko na policjantów i infrastrukturę drogową. Każdy z uczestników ruchu drogowego powinien spojrzeć na siebie i zachowywać się zgodnie z przepisami. Jeśli widzi zachowanie z nimi niezgodne, powinien zgłaszać takie przypadki na policję, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo - podkreślił podinsp. Radosław Kobryś.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i ostrożność, a także bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Akcja potrwa do 22.00 w niedzielę

Więcej o: