Podcięto gardło lalce z twarzą abp. Marka Jędraszewskiego. Prokuratura wszczyna postępowanie

Prokuratura rejonowa Poznań - Stare Miasto zajmie się sprawą symulowanego zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego - ustaliło Radio TOK FM. - Postępowanie sprawdzające wszczęto na podstawie doniesień medialnych. Na razie skupiamy się na zebraniu materiału dowodowego - mówi prok. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu po zapoznaniu się z publikacjami pojawiającymi się w mediach na temat symulowanego zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego, zleciała wszczęcie postępowania w tej sprawie. - Dzisiaj zapadała decyzja w tej sprawie. Prokurator musi skierować do policji pismo ws. ustalenia osób, które brały udział w tym zdarzeniu oraz zabezpieczeniu materiału dowodowego w postaci nagrań, zdjęć z imprezy - powiedział Radiu TOK FM prok. Michał Smętkowski.

W sobotę w jednym z poznańskich klubów drag queen "poderżnęła gardło" dmuchanej postaci z oczepioną twarzą arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zdjęcia z incydentu pojawiły się w internecie.

Organizatorzy imprezy Mr. Gay Poland odnieśli się do sprawy. W wydanym oświadczeniu napisali m.in., że sprzeciwiają się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. "W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia" - stwierdzono. 

Niesmak i smutek z powodu zdarzenia wyraził rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. "Podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec jakiegokolwiek człowieka (...) nie mieści się kanonach europejskiej cywilizacji" - napisał w oświadczeniu ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Więcej o:
Komentarze (296)
Podcięto gardło lalce z twarzą abp. Marka Jędraszewskiego. Prokuratura wszczyna postępowanie
Zaloguj się
 • jar_online

  Oceniono 110 razy 76

  A gdzie była prokuratura jak "polscy patrioci" z faszystowskiego ONR w Katowicach wieszali na szubienicach portrety europosłów ?

 • marc.pl

  Oceniono 85 razy 53

  No patrzcie jaka szybka teraz prokuratura - ale gdy w Katowicach neofaszyści 2 lata temu na szubienicach powiesili podobizny europosłów z PO do dzisiaj jakoś prokuratura nie może się obudzić.

 • wdechwydech

  Oceniono 60 razy 40

  powinien zostać ukarany,
  co z powieszonymi na szubienicach europosłami?
  sprawcy takiej samej zbrodni ukarani?

 • frogmark

  Oceniono 55 razy 31

  A Jędraszewski co robił? Czy prokuratura zajmuje się jego sprawą? Zdaje się, że nie! Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

 • c.t.k

  Oceniono 36 razy 24

  "Wieszanie" polityków, "podżynanie" gardeł klechom, to głupota, która prowadzi do eskalacji nienawiści.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 25 razy 19

  A gdzie postępowanie wobec gróźb kierowanych do pani prezydent DULKIEWICZ, pana prezydenta JAŚKOWIAKA!!! Gdzie postępowanie w sprawie szerzącej się nienawiści z gęby jędraszewskiego???

 • nanabun

  Oceniono 25 razy 17

  Ten koleś przebrany za kobitę to musiał być jakiś pisowski agent. Bo zrobił bardzo dużo złego dla osób LGTB, Jeśli to nie pisowiec w przebraniu, to kompletny bezmózg. Więc niech go ścigają i oby dostał jak największy wyrok. Najlepiej finansowy, żeby do końca życia komornik mu z konta ściągał. Jędraszewski to kie, ale nie można się zniżać do poziomu wspierających go nazioli.

 • abxcd

  Oceniono 19 razy 15

  Szkoda, że nie byli szybcy kiedy wieszano zdjęcia posłów PO czy wypisywano akty zgonów prezydentów miast...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX