Prowadził wielotonową ciężarówkę z blisko 2,5 promilami alkoholu. W kabinie miał butelkę wódki

Miał niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a mimo to siadł za kierownicę ciężarówki. Pijanego kierowcę zatrzymali wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. W kabinie pojazdu znaleźli niedopitą butelkę wódki.
Zobacz wideo

Ciężarówkę z naczepą przewoźnika rosyjskiego patrol inspekcji z Konina zatrzymał w poniedziałek do rutynowej kontroli na autostradzie A2. Inspektorzy wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Obok jego siedzenia znajdowała się też butelka z niedopitą wódką. Pierwsze badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, kolejne 1,10 mg/l.

Pijanego kierowcę trzeba było zakuć w kajdanki

Po przeprowadzeniu badań potwierdzających stan nietrzeźwości, kierowca przestał stosować się do poleceń inspektorów, konieczne było użycie środków środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Kierującego oraz pojazd przekazano do dalszych czynności policjantom z komendy w Słupcy.

Więcej o:
Komentarze (60)
Prowadził wielotonową ciężarówkę z blisko 2,5 promilami alkoholu. Kierowca w kabinie miał butelkę wódki
Zaloguj się
 • wlodeek

  Oceniono 11 razy 9

  A ogrodnik marszałek latał prawie zawsze trzeźwy i też mu zabronili. Za co, pytam! Chyba nie za gwałty na nieletniej w rzeszowskim burdelu?

 • koment22

  Oceniono 17 razy 9

  Niestety nie przedstawiono mu zarzutu narażenia na katastrofę w ruchu lądowym ani nie złożono wniosku o areszt. Gdyby jechał BMW X5 to co innego XD

 • 1627cd1410

  Oceniono 7 razy 7

  ja bym to wytłumaczył przykładem takich znamienitości partii prezesa jak p. Kruk czy poseł Karski...

 • dupajasi0

  Oceniono 6 razy 6

  Jak ciężarówka może mieć 2,5 promila alkoholu? I dlaczego go zatrzymano? Przecież dla wielotonowej ciężarówki 2,5 promila czegokolwiek to tyle co nic. ;-)

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 10 razy 6

  Szkoda ze sqrwysyna porzadnie nie spalowali za agresywna postawe wobec wladzy, jakis upadek z krzesla tez powinien zaliczyc - koniec poblazliwosci dla bandytow drogowych.

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 5

  co, ja nie dam rady?

  potrzymaj mi.... albo nie, wezmę ze sobą

 • my_kroolik

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe czy dostanie zarzut sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu drogowym za 12 lat więzienia? Raczej nie, bo nie jest opozycyjnym dziennikarzem, tylko zwykłym pijakiem. Tacy w Polsce dostają parę złotych grzywny i krótki wyrok w zawieszeniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX