Giertych o ponownej sekcji zwłok Kosteckiego. "Ślady na ciele zmarłego mogły powstać podczas walki"

Pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego Roman Giertych ponownie zaapelował o kolejną sekcję zwłok pięściarza. Jak opisał, prosi o to rodzina zmarłego, "która jest zdania, że Kostecki nie zginął śmiercią samobójczą".
Zobacz wideo

Roman Giertych, jeden z dwóch, obok adwokata Jacka Dubois, pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego zamieścił w sieci apel o wyjaśnienie "rzeczywistej przyczyny śmierci" pięściarza. Giertych ponowił również prośbę do prokuratury, by ta przeprowadziła ponowną sekcję zwłok Kosteckiego.

Adwokat podnosi, że konieczne jest ustalenie "pochodzenie otarć naskórka" na szyi Kosteckiego.

Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu

- napisał w czwartek na Facebooku Roman Giertych. Wyliczył pięć obrażeń, które są widoczne na zwłokach:

 • Obrażenia na tylnej powierzchni lewego ramienia o średnicy kilku centymetrów;
 • Uszkodzenia naskórka i podbiegnięcia krwawe ręki prawej
  a) przedramienia – na tylnej oraz bocznej powierzchni otarcie naskórka.
  b) powierzchni ręki prawej – otarcia naskórka;
 • Obrażenia na grzbiecie oraz podbiegnięcia krwawe o wymiarach kilku centymetrów;
 • Rana na nodze lewej o szerokości ok. 0.5 cm;
 • Dwa zdarcia naskórka po lewej stronie szyi pod uchem o średnicy ok. 3 mm.

Giertych: Kostecki mógł być przytrzymywany i unieruchomiony

Roman Giertych stwierdza, że ślady są zgodne z tymi, które ustalono podczas sekcji zwłok - wyjątek stanowi ostatni z nich, czyli otarcia naskórka na szyi.

"Część śladów opisanych podczas oględzin i sekcji zwłok jest dla nas na tym etapie nieweryfikowalna (m.in. ślady opisane przez biegłego Sadowskiego i prok. Kapuścińskiego) ze względu na nacięcia dokonane podczas sekcji. Jednakże wnioski z sekcji nie wyjaśniają mechanizmu powstania tych śladów" - czytamy.

Według relacji Giertycha analiza ma wykazywać, że te urazy miały powstać w "w wyniku urazy bezpośredniego, najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich".

Usytuowanie tych obrażeń może wskazywać na to, że Dawid Kostecki był przytrzymywany i unieruchomiony w pozycji leżącej przez osobę trzecią (osoby trzecie) w ten sposób, że napastnik, siedząc na nim, obiema rękoma przytrzymywał go za ręce (przedramię i ramię). Równolegle druga osoba mogła dusić Dawid Kosteckiego

- opisuje pełnomocnik rodziny pięściarza. Na koniec pada natomiast:

Powyższy apel, na prośbę rodziny zmarłego, która jest zdania, że Dawid Kostecki nie zginął śmiercią samobójczą, ogłaszamy publicznie.
Więcej o:
Komentarze (125)
Śmierć Dawida Kosteckiego. Apel o ponowną sekcję zwłok. "Ślady na ciele zmarłego mogły powstać podczas walki"
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 60 razy 48

  Jeżeli to wszystko prawda, to grupa "dymająca" z Podkarpacia, musi być niezwykle wpływowa a także mieć wiele na sumieniu skoro posunęła się zabójstwa/zabójstw

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 27

  'Krolewska armia chrystusowa' Ziobry zadbala o to by koronny swiadek zagrazajcy wiedza 'boskiemu wujkowi Jarkowi zniknal', a teraz dba i zadba w 100% o to, by zatrzec slady tego 'znikniecia' .
  Nic nie jest nam obce z dzialanosci geniusza Zbycha- PG- sprawiedliwego, gangstera-sadysty.

 • John Doe

  Oceniono 37 razy 27

  Przecież widac ze pisowscy zbrodniarze zlecili a teraz kryja sprawcow zeby przykryc ru...ie Kuchcinskiego z nieletnia i swoje wysoki w agencjach towarzyskich. Dalej glosujcie na tych faszystow

 • edoros

  Oceniono 31 razy 25

  Mógł wyjść na wolność za około dziewięć miesięcy. Gdyby miał dożywocie, samobójswo byłoby wytłumaczalne. Mafijne układy? Eliminowanie świadków, którzy mogliby zaszkodzić prominentnym i będących przy władzy osobom?

 • barbara333-4

  Oceniono 26 razy 24

  prosta logika , gdyby pis nie był winny to zrobiłby wszystko aby wyjaśnić tę zbrodnię w celi , powołałby cały zespół biegłych....nie wyjaśnia, milczy, nie pozwala zrobić drugiej sekcji tzn jest umoczony w tym po uszy.

 • ks-t

  Oceniono 26 razy 22

  A co tam u was, na Podkarpaciu, mówią o domniemanym pedofilskim gwałcie marszałka Sejmu, Kuchcińskiego na nieletniej Ukraince? Gwałtu, który był nagrywany przez polskie, sowieckie służby i gangsterów? Tego samego, który został zgłoszony do prokuratury i na komisji sejmowej, ale Ziobro, zawsze na posterunku, zamiótł pod dywan? Was to chyba cieszy jak taki nominat gwałci wasze dzieci i będziecie na niego na mur głosować. Przecież mu się należy.

 • 174pit

  Oceniono 21 razy 19

  Jak nic, sam się pobił. Złośliwie, żeby rzucić podejrzenie na pisiarzy z Podkarpacia. Pewnie jeszcze dziś Inkwizytor Generalny Ziobro, rumieniąc się jak dziewica pięć minut przed defloracją, nam to przekonująco wykaże w głównym wydaniu szczujni Kurskiego.

 • kazimierz111

  Oceniono 23 razy 19

  Nie wierzę w to "samobójstwo". To ofiara grupy trzymającej władzę.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 17

  Najpierw nie znani sprawcy załatwili : Blidę , następnie Leppera , później Stachowiaka , Adamowicz a , teraz Kosteckiego , ile jeszcze osób zginęło w podobny sposób tego nie dowiemy się nigdy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX