Pogoda na dziś - poniedziałek 19 sierpnia. W całym kraju przewidywane są opady deszczu

Pogoda na dziś - poniedziałek 19 sierpnia. Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się z deszczową i pochmurną pogodą. W poniedziałek temperatury maksymalne będą plasowały się na poziomach od 22 do 28 stopni.

Meteorolodzy zapowiadają na dziś opady deszczu w całej Polsce. Na dodatek na południu i wschodzie kraju mogą pojawić się burze. Wychodząc z domu warto dziś pamiętać o zabraniu parasolki.

Temperatura. Najcieplejszy dzień w południowo-wschodnich regionach

Najniższa temperatura, 22 stopnie, zapowiadana jest w Szczecinie, Koszalinie i Suwałkach. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Najwyższych temperatur mogą spodziewać się mieszkańcy południowo-wschodniej Polski: 27 stopni przewidywanych jest w Lublinie i Katowicach, a 28 stopni w Krakowie, Rzeszowie i Kielcach. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 24 do 25 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 19 sierpnia.Pogoda na dziś - poniedziałek 19 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. W całym kraju zapowiadane są opady deszczu, lokalnie możliwe także burze

W pierwszej połowie dnia meteorolodzy przewidują duże zachmurzenia jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W ciągu dnia chmury przesuną się także nad południową i wschodnią część Polski. W całym kraju spodziewane są dziś także opady deszczu. Dodatkowo burze pojawią się na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i centrum kraju w godzinach porannych, a także na Mazowszu, Podlasiu, Śląsku, Małopolsce oraz w województwach łódzkim i świętokrzyskim w drugiej części dnia i w nocy. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, tylko podczas nawałnic prognozowane są silniejsze porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - poniedziałek 19 sierpnia. W całym kraju przewidywane są opady deszczu
Zaloguj się
  • żararaka straszny

    Oceniono 6 razy 2

    Pogoda też ważna ale ważne jest to, że najbliższa niedziela jest handlowa. Podajcie pogodę na najbliższą niedzielę czy mam założyć klapki Kubota czy kalosze jak pójdę z rodziną do centrum handlowego we mieście!!

  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 2 razy 0

    Codzienna informacja na temat pogody jest ważna dla czytelnika i pouczająca dzięki niej wie jak może sobie rozplanować dzień jak również jego rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, w rolnictwie natomiast można konkretnie zaplanować np wyprowadzanie rogacizny na pole lub ewentualne sprowadzanie je z powrotem do stodoły, straż pożarna monitorująca pogodę Dzięki GW przygotowana jest w każdej chwili na ewentualną interwencję. Piękna wspaniała robota!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX