Abp Jędraszewski znów ostrzega. Tym razem przed ateizmem i "seksedukacją w duchu zbrodniczych ideologii"

- Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, (...) ideologia ateistyczna. Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną - mówił podczas czwartkowej homilii wygłoszonej w Ludźmierzu arcybiskup Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej podkreślił, że w dzisiejszych czasach często uderza się w to, co "święte i drogie dla chrześcijańskiej, katolickiej wiary".

Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, nie tyle militarne, jak w 1920 r., ale odnoszące się do ideologii, która chce zawładnąć naszymi sumieniami, naszymi sercami i umysłami, która wymierzona jest najpierw w Boga, bo jest to ideologia ateistyczna

- powiedział abp Jędraszewski.

 

- Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i Boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną - dodał.

Abp Marek Jędraszewski: Młodzi ludzie nie godzą się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii

Metropolita krakowski wspomniał gest piętnastolatka, który przed kilkoma dniami z krzyżem i różańcem w dłoni usiłował zablokować przejście Marszu Równości w Płocku.

- To znak, który budzi nadzieję. W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych ludzi, którzy nie chcą godzić się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii, chcących niszczyć niewinność nawet przedszkolnych dzieci - dodał.

Sondaż: Polacy negatywnie o wypowiedzi arcybiskupa

Abp Marek Jędraszewski w ostatnich dniach znalazł się w ogniu krytyki po kazaniu, które wygłosił 1 sierpnia. W swojej homilii mówił o "tęczowej zarazie":

Zobacz wideo

Jak wynika z opublikowanego w czwartek sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, słowa arcybiskupa negatywnie ocenia 63 proc. badanych, a pozytywnie - 31 proc. 6 proc. nie ma zdania.

Więcej o: