Abp Jędraszewski znów ostrzega. Tym razem przed ateizmem i "seksedukacją w duchu zbrodniczych ideologii"

- Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, (...) ideologia ateistyczna. Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną - mówił podczas czwartkowej homilii wygłoszonej w Ludźmierzu arcybiskup Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej podkreślił, że w dzisiejszych czasach często uderza się w to, co "święte i drogie dla chrześcijańskiej, katolickiej wiary".

Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, nie tyle militarne, jak w 1920 r., ale odnoszące się do ideologii, która chce zawładnąć naszymi sumieniami, naszymi sercami i umysłami, która wymierzona jest najpierw w Boga, bo jest to ideologia ateistyczna

- powiedział abp Jędraszewski.

 

- Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i Boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną - dodał.

Abp Marek Jędraszewski: Młodzi ludzie nie godzą się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii

Metropolita krakowski wspomniał gest piętnastolatka, który przed kilkoma dniami z krzyżem i różańcem w dłoni usiłował zablokować przejście Marszu Równości w Płocku.

- To znak, który budzi nadzieję. W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych ludzi, którzy nie chcą godzić się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii, chcących niszczyć niewinność nawet przedszkolnych dzieci - dodał.

Sondaż: Polacy negatywnie o wypowiedzi arcybiskupa

Abp Marek Jędraszewski w ostatnich dniach znalazł się w ogniu krytyki po kazaniu, które wygłosił 1 sierpnia. W swojej homilii mówił o "tęczowej zarazie":

Zobacz wideo

Jak wynika z opublikowanego w czwartek sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, słowa arcybiskupa negatywnie ocenia 63 proc. badanych, a pozytywnie - 31 proc. 6 proc. nie ma zdania.

Więcej o:
Komentarze (811)
Abp Jędraszewski znów ostrzega. Tym razem przed ateizmem i "seksedukacją w duchu zbrodniczych ideologii"
Zaloguj się
 • brave48

  Oceniono 156 razy 140

  największym niebezpieczeństwem dla Polski jest 'czarna zaraza' która doi państwo, zatruwa serca i ogłupia naród

 • roman.tur

  Oceniono 129 razy 117

  Jędraszewski ostatecznie przekonał moją 16-letnią córkę o wypisaniu się z lekcji religii w nowym roku szkolnym. Co więcej, robią to jej wszystkie bliskie koleżanki. Brawo, ty.

 • polakadam

  Oceniono 107 razy 103

  Przypominam że to jędraszewski uparcie ignorował kleryków którzy przychodzili do niego ze skargami na molestowanie seksualne przez Paetza. Chciał żeby sprawa przycichła. Gdy to się nie udało to organizował listy poparcia dla Paetza. Nie wyobrażam sobie że przełożony nie stanął wtedy po stronie gwałconych kleryków.
  Dla tego zanim biskup będzie pouczał kogokolwiek o moralność niech posprząta ten syf który jest w polskim kosciele. A sprzątanie najlepiej zacząć od podania się do dymisji.

 • obeznany

  Oceniono 71 razy 69

  On tylko "wskazuje" kolejne "niebezpieczeństwa". Tym razem ateistów.

  Gdy lecą kamienie i ludzie są katowani on umywa ręce. Skądś to znamy.

 • psyhodelic

  Oceniono 69 razy 61

  No rzesz q ... jak to potrafi odwrócić kota ogonem. Nawet nie zająknął się nad wykorzystywaniem dzieci przez hierarchów kościoła katolickiego . To jest język nienawiści i prowokacji . Wmawia wiernym walkę z kościołem przy czym sam kościół ją prowokuje by odsunąć od siebie zło jakie wyrządził ludzkości .Wstrętne i wykalkulowane posunięcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX