Abp Pawłowski na Jasnej Górze o "judaszowych pieniądzach". "Wstydź się tych, co sprzedają Polskę"

- Ludzie źli, sprzysiężeni z mocą zła, poprzez rozliczne układy, powiązania, kalkulacje i judaszowe pieniądze, chcą z Polski i Polaków zrobić takie pseudonowoczesne społeczeństwo, które odrzuci prawdziwe wartości - mówił podczas homilii na Jasnej Górze abp Jan Romeo Pawłowski. Dodał, że należy się wstydzić tych, którzy "gdzieś sprzedają Polskę".

W związku z uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze odbyła się msza święta. Homilię wygłosił abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Duchowny przekonywał, że Polacy są wolnym narodem dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej. - Wolność to dar i zadanie, a nie jakaś swawola, nie żadne róbta, co chceta. Za wolność każdego z nas tak wielu Polaków oddało życie - mówił abp Pawłowski.

 

- Oprócz ludzi niedobrych, złych, pogubionych i wydających się na służbę rozmaitych ideologii, ludzi sprzedających swoją ludzką godność za pozorny blichtr nowoczesności i pseudonowoczesności, która zawsze jest zniewoleniem, byli i są także na tej Ziemi ludzie dobrzy. I tych na szczęście jest większość - dodał.

Arcybiskup mówił również, że "ludzie źli, sprzysiężeni z mocą zła, poprzez rozliczne układy, powiązania, kalkulacje i judaszowe pieniądze, chcą z Polski i Polaków zrobić takie pseudonowoczesne społeczeństwo".

[To społeczeństwo - red.] odrzuci prawdziwe wartości, wpisane przez Boga stwórcę w serce, w naturę każdego człowieka, a będzie się kierować instynktami, teoriami bez sensu, pogmatwanymi układami socjopolitycznymi, czy ideologiami zrodzonymi gdzieś w świecie, często w chorych umysłach

- stwierdził Jan Pawłowski.

Abp Jan Pawłowski: Wstydź się tych, co gdzieś sprzedają Polskę

Duchowny nawiązał również do bieżącej sytuacji politycznej.

Nie wstydź się twojej rodziny, twoich rodziców, dziadków, nie wstydź się tej polskiej ziemi, naszej biało-czerwonej i tego orła białego. Wstydź się tych, co gdzieś sprzedają Polskę, co zabiegają, by nie głosować na polskich kandydatów, co troszczą się, by Polsce rzucać kłody pod nogi, tych się wstydź!

- wskazał.

Na koniec zaapelował o "odłożenie na bok wszystkich egoistycznych antagonizmów, podziałów na 'ty' i 'ja'".

- Spróbujmy poczuć się znowu polską rodziną, gdzie każdy ma miejsce, godność i własne zdanie respektujące drugiego. Czasem łączy nas piłka nożna, czasem siatkówka, skoki narciarskie i inne sporty, gdzie nasi odnoszą sukcesy, to czyż nie może i nie powinna nas połączyć Polska, jej dziś i jutro? - powiedział.

Przed kilkunastoma dniami sporo kontrowersji wzbudziło wystąpienie innego duchownego - abp. Marka Jędraszewskiego - mówiącego o "tęczowej zarazie":

Więcej o:
Komentarze (558)
Abp Pawłowski na Jasnej Górze o "judaszowych pieniądzach". "Wstydź się tych, co sprzedają Polskę"
Zaloguj się
 • q1000

  Oceniono 144 razy 134

  Tych co sprzedają Polskę nie trzeba daleko szukać. Ostanio latali liniami lotniczymi KUCHCIŃSKI FLY I OKRADALI W TEN SPOSÓB KRAJ...

 • polakadam

  Oceniono 100 razy 92

  To mi wygląda na samokrytykę kościoła . Tuczą się na judaszowych pieniądzach z budżetu , które im rząd bezprawnie daje. Czy rydzyk słyszał?

 • wolodia9

  Oceniono 89 razy 79

  Te Romeo, ty i twoi sukienkowi kamraci sprzedaliście Polskę Watykanowi.

 • laik404

  Oceniono 86 razy 74

  Panie biskup, przypomnieć panu ile państw w grudniu 1939 uznało podział Polski pomiędzy ZSRR a Niemcy?

  Pięć ich było: Niemcy, Japonia, Włochy (państwa osi), ZSRR (współsprawca) oraz Watykan (dokonał nowego podziału diecezjalnego podzielonego terytorium Polski, co w języku dyplomacji jest akceptacją status quo).

  To może by w tej sytuacji, panie biskup, jakoś rozwinąć wątek tych co sprzedają Polskę?

 • yaspiman

  Oceniono 74 razy 64

  "Ludzie źli, sprzysiężeni z mocą zła, poprzez rozliczne układy, powiązania, kalkulacje i judaszowe pieniądze" - to przecież o katlikach i kk.

 • open123

  Oceniono 66 razy 58

  Chodzi o pieniądze topione w ojcu dyr?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX