Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Niedziele handlowe stały się elementem polskiej rzeczywistości w 2018 roku, ale mimo to nie wszyscy pamiętają, w które niedziele sklepy są zamknięte, a w które nie. Czy dziś będzie można zrobić zakupy? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Niedziela 18 sierpnia nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety czy sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypada za tydzień, a więc 25 sierpnia. Dlaczego? Z obowiązujących przepisów wynika, że w tym roku niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia, kiedy niedziel handlowych jest więcej).

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jak w styczniu zmienią się przepisy?

Przepisy o niedzielach handlowych zostały skonstruowane w taki sposób, aby powoli przyzwyczajać nas do tego, że robienie zakupów w ostatni dzień tygodnia będzie niemal niemożliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej, bo tylko siedem na cały rok. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (28)
Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 10 razy 8

  Tak załączony filmik do artykułu jest naprawdę godny polecenia i obejrzenia, czy reżyserem był Vega czy Sekielski?!, takie filmy powinny lecieć na przerwach obiadowych w każdym zakładzie pracy na terenie RP!!

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 6

  Melduję, że u nas bez zmian. Monopolowy otwarty. Kolejka jak na Kasprowy. Da się wytrzymać. W miarę chłodno jest.

 • rascal76

  Oceniono 12 razy 4

  Kur... myślałem, że handlowa, wszedłem , a tu nie handlowa. Co robić z tak pięknie rozpoczętym dniem? Chyba z nudów pójdę do kościoła.

 • ian Kośki

  Oceniono 8 razy 4

  Cóż życie jest brutalne mówił dziadek, nic to- tydzień wytrzymam, moja rodzina przyjaciele ,sąsiedzi, na 11:45 tuż po kościele mamy w piwnicy spotkanie w kontekście ustalenia czy do galerii za tydzień czy do wielkopowierzchniowego obiektu handlowego parterowego udamy się wspólnie na zakupy. Wiem wiem będą różnice zdań, przewidziałem to już zamówiłem interwencje policji ponieważ Przypuszczam że ten spod 15 może przyjść z flagą w kolorze tęczy i prawdopodobnie może być awantura.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 10 razy 4

  Nareszcie mój ulubiony artykuł, pomimo iż werdykt znam doskonale zdaje sobie sprawę, że nie mogę opuścić przeczytania tak interesującego artykułu nt. handlowa niehandlowa niedziela i to jeszcze sygnowanego przez samego UZ. Reasumując z lewizny po kościele do Biedronki nici, czyli do południa będę trzeźwy, dopiero do obiadowych żeberek jak Bóg przykazał 250 ml( wyspowiadamy ogolony obowiązek małżeński spełniony już o 4:40), lecz w handlowa niedzielę obiecuję że zemsta z mojej strony w Biedronce będzie słodka ponieważ wytrawnych nie lubię i cena jest zbyt droga

 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 5 razy 3

  Cha cha faktycznie jestem w czepku urodzony!! W mojej lokalizacji 150 metrów- rodzinny sklepik monopolowy 24 h 365 dni w roku( jak oni wytrzymują nie wiem), prywatny rodzinny spożywczak około 100 m( czynny codziennie od 7:00 do 23:00, we wszystkie niedziele od 8:00 do 20:00)- do galerii klub centrum handlowego mogę sobie pojechać jedynie ruchomymi schodami pojeździć jak mam ochotę, a nie bardzo ponieważ do najbliższej galerii mam 7 przystanków tramwajowych.

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=iP_vqB_ipVY&list=RDfulC4MuO9bw&index=11

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX