Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Czy 18 sierpnia to niedziela handlowa? Czy jutro otwarte będą takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Tesco czy Auchan? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

18 sierpnia nie jest niedzielą handlową. Wynika to z przepisów wprowadzonych na mocy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta z 2018 roku. Mówią one, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, a dokładniej w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że na sierpniową niedzielę handlową musimy jeszcze poczekać - wypada ona 25 sierpnia, czyli w następnym tygodniu.

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można zrobić zakupy w niedziele bez handlu?

W niedziele takie jak jutrzejsza zamknięte są przede wszystkim supermarkety i sklepy w galeriach handlowych. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje jednak w takich sklepach jak apteki, cukiernie, piekarnie, stacje benzynowe, punkty pocztowe oraz sklepiki, w których w niedziele sprzedaje właściciel danej 

Więcej o:
Komentarze (32)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wiem jak Wy, ale ja coraz czesciej zaczynam tesknic za normalnym pomidorami i ogorkami, jakie mielismy w moim dziecinstwie...
  Bo to co teraz masowo prudukuja/uprawiaja nie smakuje juz nic a nic pomidorem czy ogorkiem...
  No chyba, ze ktos ma wlasna dzialke i uprawia starym zwyczajem...

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 6

  A ja tesknie za czerwonymi, zoltymi pozeczkami, jagodami i malinami i agrestem....
  Nie mam tez nic przecwko, raczej wrecz odwrotnie, kocham powidla ze sliwki wegierskiej i konfitury wisniowe.
  Dynie, gruszki i sliwki marynowane wg recepty mojej mamy, snia mi sie po nocach...Tudziez wszelkiego rodzaju buraczki wiorkowe i inne:)
  Ale niebawem nadejdzie pora na grzyby....
  Te moglabym jesc dodziennie, na rozne sposoby przyrzadzane:)
  Moze nie jest to zbyt dobry pomysl z tego rodzaju rozbudzania apetytow o tej porze?
  :)
  www.bing.com/videos/search?q=I%60m+sorry%2c+so+sorry+-+Brenda+Lee+-yuotube&view=detail&mid=28D2A0CFAA2B14043C6828D2A0CFAA2B14043C68&FORM=VIRE

 • ian Kośki

  Oceniono 8 razy 4

  Czy w handlowa niedzielę w Castoramie na kasie będzie Bogumiła C.,w Biedronce Krystyna W., Auchan Cecylia D., a sieci Piotr i Paweł Bogumiła Z.??

 • antropoid

  Oceniono 7 razy 3

  Tyle tymi zakazami osiągnęli, że połowa pisich bigotów "śfientuje rodzinnie" niedziele zamiast w galeriach handlowych, to na forach opozycyjnych mediów, plując tam ile wlezie.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 9 razy 3

  UZ, na posterunku. Zameldował co trzeba- dziękujemy ,ale zadajemy pytanie?: kiedy w Żabce lub Biedronce będą t o smaku zamieszczonych na zdjęciu owoców?, ja oraz Krzysio o Józiu nie wspomnę i wierna nam wspólna żona Dżesika( chcemy być gender) z wytwórni Warka takiej jak w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia oraz cena.

 • musibyclogin

  Oceniono 6 razy 2

  Urszulko, dlaczego w tygodniu nie pisujesz? Twoje artykuły powinny być zamieszczane już od poniedziałku!!!

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 2

  "w których w niedziele sprzedaje właściciel danej " już nawet dokończyć zdania wam się nie chce.
  Tak samo 3.14erdolicie te teksty jak i ja

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  UZ, skończ wreszcie z tym podpowiadaniem!!!!
  Bo nie ręczę za siebie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX