Tłumy w Tatrach. Policja zamknęła drogę na Morskie Oko. Kilka godzin czekania do kolejki na Kasprowy

Zakopane i Tatrzański Park Narodowy z powodu długiego weekendu przeżywają oblężenie turystów. Jak informuje TPN, najbardziej oblegana jest m.in. trasa do Morskiego Oka, a na parkingach na Łysej Polanie oraz na Palenicy Białczańskiej brakuje wolnych miejsc. Podróż kolejką na Kasprowy Wierch wiąże się z kolei z kilkugodzinnym oczekiwaniem.

Tatrzański Park Narodowy w czwartkowym komunikacie ostrzega turystów przed ogromnym ruchem. Od rana brakuje miejsc na parkingach na Łysej Polanie i na Palenicy Białczańskiej, zamknięta jest również sama droga dojazdowa. Funkcjonariusze zablokowali drogę od ronda na Wierchu Porońca. Na Morskie Oko wjeżdża tylko komunikacja zbiorowa. 

Zakopane i Tatry. Długi weekend

"Zamiast Morskiego Oka zalecamy wybrać inne szlaki w Tatrach, na których nie ma tłumów turystów, jak na przykład Dolina Małej Łąki lub Kopieniec Wielki" - radzi TPN.

Kolejki tworzą się także przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu, w rejonie Orlej Perci, a także na szlaku na Rysy. Podróż kolejką linową na Kasprowy Wierch to kilka godzin oczekiwania.

Jak informuje "Tygodnik Podhalański", przejazd Zakopianką z Krakowa do Zakopanego zajmuje chwilami ok. 4 godzin (w normalnych warunkach to ok. 2 godzin).

Mapy Google pokazują także spory ruch samochodów w samym Zakopanem.

Ruch aut w ZakopanemRuch aut w Zakopanem Google Maps

Służby apelują o ostrożność podczas górskich wycieczek, a przede wszystkim o zabranie ze sobą odpowiedniej odzieży i prowiantu. Ważne jest też to, by wiedzieć, jak wzywać w górach pomoc:

Zobacz wideo
Więcej o: