Kolejne awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina. Tym razem embraer z 90 pasażerami na pokładzie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie około godziny 6:00 awaryjnie lądował samolot cargo MD 11 - poinformowały służby prasowe lotniska. Mniej więcej dwie godziny później na Lotnisku Chopina doszło do drugiego awaryjnego lądowania samolotu pasażerskiego.
Zobacz wideo

Pierwsze awaryjne lądowanie samolotu cargo miało miejsce ok. godziny 6.00. Po wylądowaniu, już w trakcie kołowania, w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji natychmiast przystąpiła Lotniskowa Straż Pożarna. Ogień bardzo szybko opanowano i ugaszono. W trakcie akcji nikt nie ucierpiał.

Ze względu na działania służb operacje lotnicze zostały wstrzymane na około 30 minut, co mogło spowodować niewielkie opóźnienia zarówno startów jak i lądowań. 

Kolejne lądowanie awaryjne: kapitan embraera zgłosił problemy techniczne

W rejsie do Zurychu po starcie z Warszawy, kapitan embraera zgłosił problemy techniczne. Maszyna z 90 pasażerami na pokładzie, a asyście służb ratowniczych bezpiecznie wylądowała na lotnisku. Pasażerowie opuścili pokład, nikt nie ucierpiał. Działania spowodowały wstrzymanie na kilkanaście minut operacji startów i lądowań.

Obecnie wszystkie operacje na Lotnisku Chopina odbywają się już bez zakłóceń, jednak ze względu na dzisiejszą akcję przez cały dzień możliwe są opóźnienia - zarówno samolotów startujących jak i ładujących.

Więcej o: