Pogoda na długi weekend sierpniowy. Będzie cieplej, ale może też złapać was deszcz

Prognoza pogody na długi weekend sierpniowy. W ciągu najbliższych dni czeka nas wyraźne ocieplenie, ale musimy się liczyć z tym, że nie zabraknie też przelotnych opadów deszczu. Pomimo tego, z dnia na dzień będzie cieplej, a po długim weekendzie powinniśmy się liczyć nawet z upałami.
Zobacz wideo

Pogoda w długi weekend sierpniowy będzie dla nas nieco łaskawsza niż w przeciągu ostatnich dni. W całej Polsce odnotujemy wzrost temperatur. Najcieplej będzie w niedzielę, na południu Polski ma być wręcz upalnie - donosi IMGW. Jednocześnie instytut zapewnia, że w trakcie całego weekendu wiatr będzie słaby.  Silniejszy ma wystąpić jedynie w czasie burz. Z kolei nad morzem zapowiadany jest wiatr umiarkowany i porywisty, południowy lub zachodni.

Pogoda na długi weekend - czwartek 15 sierpnia

Czwartek będzie pogodny dla większości rejonów Polski. Nad ranem mieszkańcy wschodniej części kraju muszą się liczyć z ograniczającymi widoczność mgłami. Na wschodzie i południowym wschodzie przewidywane są niestety przelotne opady deszczu w godzinach popołudniowych - radzimy zaopatrzyć się w parasolki, a grille ustawić pod daszkiem. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, termometry pokażą w tym rejonie nawet 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej z kolei będzie nad morzem i na południowym wschodzie - maksymalna temperatura tego dnia będzie tam wynosić 20 stopni.

Pogoda na długi weekend - piątek 16 sierpnia

W piątek najładniejszą pogodą będą się cieszyć mieszkańcy wschodnich krańców Polski - tam nie będzie padać. Przelotne opady mają za to pojawić się w całej reszcie kraju. W pasie od wschodniej części Pomorza i Warmii, przez środek Polski, po Śląsk i Małopolskę zapowiadane są burze. IMGW zapewnia, że nie będą jednak gwałtowne - z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h. W ciągu dnia maksymalna temperatura będzie się wahać od 20 do 25 stopni. W nocy na Suwalszczyźnie ma być najchłodniej - tam termometr ma pokazać zaledwie 9 stopni, o stopień więcej na wschodzie, a na zachodzie nawet 15 stopni.

Pogoda na długi weekend - sobota 17 sierpnia

W sobotę znowu ma być ciepło - od 22 do 26 stopni. Na więcej słońca mogą liczyć mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic. W Poznaniu będzie również ciepło, ale wieczorem może padać. W Gdańsku nieco się rozpogodzi, choć trzeba się liczyć z lekkim zachmurzeniem. Temperatura wyniesie tam 20-21 stopni, podobnie w Kołobrzegu.

Najniższa temperatura, 23 stopni, zapowiadana jest dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Białymstoku, Lublinie, Krakowie, Kielcach i Katowicach. Najwyższe temperatury zapowiadane są w Łodzi, Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze, gdzie będzie maksymalnie do 26 stopni. W pozostałych regionach przewidywanych jest 25 stopni. Przewiduje się opady na północy i wschodzie kraju. W nocy będzie cieplej niż dzień wcześniej - od 12 stopni na wschodzi do 18 stopni na wschodzie.

Pogoda na długi weekend - niedziela 18 sierpnia

W niedzielę będzie w całej Polsce najcieplej; od 23 - 25 stopni na północy do 28 - 30 stopni na południu.W regionie południowo-wschodnim mogą wystąpić mało gwałtowne burze.To zapowiedź silniejszych opadów i burz, które mają nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Synoptycy zapowiadają deszcz w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane, z większymi szansami na rozpogodzenia.

W niedzielę słońce mocniej zaświeci w Warszawie, gdzie termometry mają pokazać nawet 27 stopni. W tym regionie burz brak, choć około 16.00 wyraźnie się zachmurzy. W Krakowie będzie jeszcze cieplej (28 stopni), a w Poznaniu z kolei nieco chłodniej (25-26 stopni) i więcej chmur. W stolicy Wielkopolski mogą wystąpić przelotne opady.

Mieszkańcy Wrocławia muszą się liczyć z burzami, zaś w Gdańsku będzie padać cały dzień - słupki na termometrach pokażą maksymalnie 22 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w Kołobrzegu, jednak tam padać ma tylko do 13.00, potem się wyraźnie rozpogodzi.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: