"Rzeczpospolita" nieoficjalnie: nie będzie zgody na drugą sekcję ciała Dawida Kosteckiego

Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" prokuratura ma odmówić ponownej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego. Do sprawy odniósł się Roman Giertych.
Zobacz wideo

W środę po południu "Rzeczpospolita" podała, powołując się na nieoficjalne informacje, że prokuratura wyda odmowną decyzję ws. ponownej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego, której domaga się rodzina zmarłego.

"Rz" nieoficjalnie: nie będzie zgody prokuratury na drugą sekcję ciała Dawida Kosteckiego

Wniosek o ponowną sekcję złożył w imieniu rodziny mecenas Roman Giertych. Miałaby ona wyjaśnić m.in. dwa krwawe ślady na szyi byłego boksera, które zdaniem lekarza i prokuratora, którzy byli na miejscu śmierci Kosteckiego, przypominały ślady po wkłuciu igły.

Do sprawy odniósł się Roman Giertych. Zapowiedział, że jeżeli doniesienia "Rzeczpospolitej" się potwierdzą, razem z rodziną Dawida Kosteckiego podejmie działania, by oględzin dokonał prywatny biegły.

W związku ze stanowiskiem prokuratury (nieoficjalnie podanym przez "Rzeczpospolitą"), że nie będzie ponownej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego podejmiemy starania, aby wykonać oględziny przez biegłego prywatnego

- napisał mecenas.

Także w środę posłowie PO-KO zapowiedzieli, że wystąpią o nadanie statusu świadka koronnego oraz objęcie szczególną ochroną Macieja M., przestępcę, który miał zeznawać razem z Dawidem Kosteckim. Posłowie opozycji uważają M. za ostatniego świadka afery podkarpackiej.

Śmierć Dawida Kosteckiego

2 sierpnia w celu Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce znaleziono ciało Dawida Kosteckiego. Były bokser miał powiesić się na pętli z prześcieradła, leżąc pod kocem w łóżku. Prokurator,  który badał sprawę w dniu śmierci Kosteckiego, napisał w służbowej notatce, do której dotarła "Gazeta Wyborcza", że miał wątpliwości, czy to było samobójstwo, a także opisał dwa małe ukłucia na szyi boksera, które mogły być ukłuciami po igle.

Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. W poniedziałek prokuratura podała, że z opinii biegłych wynika, że mikrourazy na szyi Kosteckiego były powierzchowne.

Z wynikami sekcji nie zgodziła się rodzina zmarłego, która za pomocą pełnomocników złożyła wniosek o ponowną sekcję.

Kostecki odbywał karę więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Kilka lat temu były bokser zeznawał ws. afery podkarpackiej, której kluczowe wątki miał ujawnić właśnie Kostecki.

Więcej o:
Komentarze (251)
"Rzeczpospolita" nieoficjalnie: nie będzie zgody na drugą sekcję ciała Dawida Kosteckiego
Zaloguj się
 • maciek76

  Oceniono 124 razy 120

  Miłośnicy wielokrotnych ekshumacji, sekcji do rozpadu i pogrzebów do upadu nie zezwolą na powtórną sekcję?

 • czechy11

  Oceniono 100 razy 90

  Brak zgody ba drugą sekcję będzie DOWODEM na to ze chłopak został zamordowany przez partie rządząca PiS i element przestępczy zainstalowany przez PiS w Ministerstwie Sprawiedliwości i służbach

 • czechy11

  Oceniono 79 razy 75

  Wyciąganie trupów z grobów na sile pod osłona nocy wbrew rodzina z użyciem wojska i policji versus brak zgody na druga sekcje zamordowanego w wiezieniu chłopaka. Chyba jest to wystarczający dowód ze PiS zamordował chłopaka bo był świadkiem w sprawie przestępstw wierchuszki tej mafi.

 • lobuz5

  Oceniono 66 razy 64

  Idiotyczny ruch prokuratury. Jeśli nie mają nic do ukrycia to dlaczego odmawiają? Warto się zgodzić choćby po to, żeby uspokoić rodzinę. Przy Smoleńsku robili sekcje nawet wbrew rodzinom.

 • rozterka47

  Oceniono 66 razy 62

  A jaki powód odmowy podała prokuratura ?
  Widać bardzo pasuje im to samobójstwo.

 • budyn222

  Oceniono 58 razy 56

  Q, w jakim kraju my żyjemy. W sprawie smoleńskiej wykopywali ciała wbrew woli rodzin, teraz przy podejrzenia przestępstwa odmawiają sekcji. To g.no a nie państwo :/

 • kazek599

  Oceniono 42 razy 42

  PiSSmafia nie odpuszcza.

 • czechy11

  Oceniono 46 razy 42

  Listy poparcia do KRS mino wyroków sądu ukryte OZNACZA TO PRXESTEPSTWO TEJ WŁADZY

  zamordowany chłopak i brak zgody naswjcje TO TEZ OZNACZA PRZESTĘPSTWO TEJ WŁADZY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX