Kraków. 24-latek sam zgłosił się na policję z wyhodowaną przez siebie marihuaną

Trzy lata pozbawienia wolności grożą szczeremu do bólu mieszkańcowi Krakowa, który sam stawił się w miejskiej komendzie. Mężczyzna nie tylko znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych, ale przyznał się również do prowadzenia domowej hodowli marihuany.
Zobacz wideo

24-latek zjawił się w krakowskim komisariacie w minioną niedzielę. Uwagę policjantów zwróciło jego "nerwowe i irracjonalne zachowanie" oraz to, że palił papierosa w budynku.

Czytaj też: Zakopane. Awantura w pensjonacie. Właścicielki pluły na turystów. "Żonę potraktowały paralizatorem"

Kiedy jeden z policjantów zwrócił petentowi uwagę na to, że we wnętrzu panuje zakaz palenia nikotyny, ten oznajmił, że w istocie pali marihuanę. Chwilę potem oddał funkcjonariuszom zawiniątko z niewielką ilością narkotyku. Na tym nie skończyła się sprawa, 24-latek w trakcie rozmowy przyznał się nie tylko do palenia i posiadania marihuany, ale także do jej hodowania we własnym mieszkaniu na krakowskim Podgórzu.

Policjanci udali się z nim pod wskazany adres. Tam okazało się, że przechowywał w plastikowym pudełku ponad dwa gramy zasuszonego ziela konopi indyjskich. Przeprowadzono odpowiednie badanie, które to potwierdziło.

Co prawda Komeda Wojewódzka Policji w Krakowie nie poinformowała, w jakim celu młody człowiek pierwotnie zjawił się na posterunku, ale w efekcie swojej wizyty ma przed sobą postępowanie karne i perspektywę nawet trzech lat spędzonych w więzieniu.

Czytaj też: Piwniczna-Zdrój: 30-latek chciał odciąć dziadkowi dłonie maczetą. Później zaatakował policjantów

Więcej o:
Komentarze (101)
Kraków. 24-latek sam zgłosił się na policję z wyhodowaną przez siebie marihuaną
Zaloguj się
 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 46 razy 42

  Dlaczego nielegalny jest narkotyk, który aktywuje tak pro-obywatelskie postawy? ;)
  (w przecieństwie do alkoholu - narkotyku, który aktywuje agresję)

 • racionalist

  Oceniono 46 razy 40

  Ponad 2 gramy znaleziono, no no... W tym momencie na moim biurku lezy 30...

 • wykidajlo2

  Oceniono 39 razy 31

  Wcześniej czy później zioło zalegalizują a obecni ścigacze utracą zajęcie.

 • Magda R.

  Oceniono 27 razy 25

  Mój Boże, kolejny sukces dobrej zmiany! Za dwa gramy suszu 3 lata z mordercami, gwałcicielami, złodziejami.... dumni muszą być ci policjanci. I władza przy okazji też. A tak poważnie, chłopak pewnie potrzebuje psychiatry/psychologa ale notatka klawisza o samobójstwie w celi będzie łatwiejsza i załatwi sprawę. Byle papier się zgodził, człowiek nieważny.

 • titus_fox

  Oceniono 34 razy 24

  PONAD DWA GRAMY???????????? MOJ BOZE! Czy to mogly byc np. AZ TRZY GRAMY????? Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

 • Jaroslaw Wozniak

  Oceniono 20 razy 18

  Paranoja
  Mieszkam w holandii nie palle marihuany ale wszyscy znajomi tak.
  Mimo to mam zawsze w domu maryche na wszelki wypadek i nic mi nie grozi za to.
  Marnowac pieniadze i czykes zycie za posiadanie marihuany to idiotyzm.
  Pis u wladzy to porazka klamstwo i walka o syty brzuch

 • blahblah69

  Oceniono 19 razy 17

  Brawo dzielna policja. Ujęła groźnego przestępce dilującego śmiercionośny towar. Na szczescie każdy mądry Polak nie tyka tej trucizny tylko spożywa, jak na prawdziwego Polaka i patryotę przystało, alkohol Polskiego Monopolu Spirytusowego, pożywny i zupełnie bezpieczny napój dostepny w kazdym sklepie na rogu w stężeniach od 2 do 75% . Pamietaj Polaku - pijąc alkohol Polskiego Monopolu Spitytusowego wspierasz budżet panstwa !

 • autonomy

  Oceniono 18 razy 16

  Największą głupotą nielegalności posiadania tego typu roślin jest to, że państwo czyli my - podatnicy tracimy ogromne pieniądze na uruchamianie spraw sądowych z tego tytułu czy choćby utrzymywanie więźniów, którzy wpadli na posiadaniu źdźbła maryśki. Nie ma chyba gorszej bzdury niż medialna wzmianka, że skarb państwa straciłby (gdybanie) na sprzedaży x gramów jakiegoś suszu. Wystarczy, że skarb państwa traci miliony na utrzymanie "imprezowych ogrodników", gdyby to zalegalizować to państwo miałoby jeszcze z tego dochody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX