Na Mr. Gay Poland podcięto gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. Jest komentarz organizatorów

W Poznaniu w czasie wyborów Mr. Gay Poland drag queen podcięła gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. Wcześniej duchowny nazwał ruch LBGT+ "tęczową zarazą".
Zobacz wideo

Do wydarzenia doszło w sobotę w poznańskim klubie Punto Punto. W pewnym momencie gali, podczas której nadawano tytuł Mr. Gay Poland, jedna z drag queen podcięła gardło dmuchanej lalce, która zamiast twarzy miała przyklejone zdjęcie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Zdjęcia z wydarzenia pojawiły się w internecie.

Organizatorzy imprezy Mr. Gay Poland o podcięciu gardła kukle z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego: Nic nie wiedzieliśmy

Do sprawy odnieśli się organizatorzy imprezy Mr. Gay Poland.

Sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia

- czytamy w oświadczeniu. Organizatorzy dodali, że nie zostali wcześniej poinformowani o szczegółach. "Nie akceptujemy tego typu występów" - napisano.

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. Insp. Andrzej Borowiak w środę po południu powiedział, że na policję nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie - informuje Polsat News.

Wydarzenie wzbudziło wiele negatywnych komentarzy. Do sprawy odniósł się m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar napisał, że "trudno mu znaleźć uzasadnienie dla tego typu działań".

Głos zabrał także ks. Kazimierz Sowa.

Jak widać niektórzy wzięli sobie hasło wojny kulturowej do serca i od razu przeszli do konkretów. Tylko, że kulturowo to poziom poniżej jaskiniowców, nie obrażając tych ludzi. Mówiąc wprost to dzicz i żadne „nie wiedzieliśmy” ze strony organizatorów nic tu nie załatwia

- skomentował duchowny.

- Mowa nienawiści i gloryfikowanie przemocy oburza nas niezależnie od tego, kto jest ofiarą o kto sprawcą. Sprawa powinna zostać wyjaśniona i powinny to zrobić odpowiednie organy" - czytamy z kolei na profilu portalu Queer.pl, portalu o tematyce LGBT+.

Abp. Marek Jędraszewski o "tęczowej zarazie"

1 sierpnia podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego abp Marek Jędraszewski podczas homilii w bazylice Mariackiej nazwał ruch LGBT+ mianem "tęczowej zarazy". Powiedział, że z "powstańczych mogił narodziła się wolna Polska".


- Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (580)
Na Mr. Gay Poland podcięto gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. Jest komentarz organizatorów
Zaloguj się
 • andrzejkowalewski

  Oceniono 110 razy 90

  Jestem za wolnością seksualną, wypowiedzi, religii i od religii. Taki "preformans" jest strzelaniem sobie w kolano środowisk LGBT. Trudno was bronić. Czasem jeden idiota cofa was a lata w postrzeganiu przez społeczeństwo. Gratulacje bycia idiotą.....

 • stray

  Oceniono 101 razy 75

  Jeden idiota nazywa społeczność lgbt "tęczową zarazą", drugi idiota podcina gardło jego podobiźnie. Obaj siebie warci. Nic nie warci.

  Martwią niestety różne reakcje środowisk, z których panowie się wywodzą. Jedni w większości potępiają i mówią o równości, drudzy w większości przytakują i zaczynają nawet bać się kogutów malowanych przez dzieci.

 • obrotowe.przedmurze

  Oceniono 52 razy 40

  Sprawcę pod sąd. Podobnie jak łysych, wieszających symbolicznie portrety polityków.

 • bacowa

  Oceniono 60 razy 30

  Kilku polityków PO powieszono publicznie i władza nic z tym nie zrobiła.

  ale fakt że to głupota

 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 34 razy 26

  Szykuje się wyrok. Tak, jak popieram samą ideę ruchu LGBTQ, tak jestem zdania, że tego kolesia powinno się przykładnie umieścić w więźniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX