Pogoda. IMGW ostrzega: burze i deszcz. W pięciu powiatach najwyższe ostrzeżenia III stopnia

Przed mieszkańcami południowo-wschodniej części Polski kolejny deszczowy dzień. IMGW wydało ostrzeżenia przez intensywnymi opadami deszczu i burzami. W pięciu powiatach objętych alertami pogodowymi obowiązuje trzeci, a więc najwyższy stopień ostrzeżenia.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody opublikowanej na stronie internetowej pogodynka.pl wynika, że najgorsze warunki atmosferyczne będą dziś w powiatach bieszczadzkim, leskim, sanockim i przemyskim w województwie podkarpackim. Właśnie tam obowiązuje ostrzeżenie III stopnia przed silnym deszczem z burzami, co oznacza, że warunki atmosferyczne mogą powodować "bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia".

IMGW wydał także ostrzeżenia II stopnia dla pozostałej części Podkarpacia, wschodniej części Małopolski i południowej części Lubelszczyzny oraz ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla 12 powiatów województwa lubelskiego w jego części centralnej i północnej z wyłączeniem powiatów puławskiego, ryckiego i łukowskiego.

Trudna sytuacja na południu Polski. Poziom wody w wielu rzekach przekroczył stan ostrzegaczy

Intensywne opady deszczu i burze, które nawiedzają południe kraju od kilku dni, powodują, że gwałtownie podnosi się poziom rzek. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne II stopnia dla zlewni Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Skawy, Dunajca, Raby i Ropy w województwach małopolskim i podkarpackim. Oznacza to, że stany wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Więcej o: