Pogoda na dziś - piątek 16 sierpnia. Dziś w większości kraju należy spodziewać się deszczu

Pogoda na dziś - piątek 16 sierpnia. Synoptycy zapowiadają na dziś bardzo stabilną temperaturę od maksymalnie 21 do 24 stopni. Noc także będzie ciepła - termometry pokażą od 15 do 17 stopni.
Zobacz wideo

Jak podaje serwis pogodynka.pl w piątek zapowiadane jest pogorszenie pogody. Tylko na wschodzie kraju nie przewiduje się żadnych opadów. Mieszkańcy pozostałych regionów muszą spodziewać się deszczu i burz.

Temperatura. Dziś w całym kraju maksymalnie od 21 do 24 stopni

W piątek najniższa temperatura maksymalna prognozowana jest w Gdańsku, Koszalinie, Suwałkach i Rzeszowie, gdzie ma być 21 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 24 stopni, czeka mieszkańców Wrocławia, Opola, Torunia i Bydgoszczy. W pozostałych województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim będzie 23 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 16 sierpnia.Pogoda na dziś - piątek 16 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. W drugiej części dnia zapowiadany jest deszcz i burze

Przez większą część dnia synoptycy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. Większe rozpogodzenia przewidywane są dopiero wieczorem na zachodzie Polski. Deszcz zapowiadany jest w całym kraju nie licząc województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Dodatkowo w Opolu, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Warszawie przewidywane są burze. W czasie nawałnic prognozowany jest deszcz do 15-20 mm oraz silniejsze porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: