Policyjna specgrupa "SPEED" znów wyjeżdża na drogi: "Mundurowi będą surowi"

Nieoznakowane radiowozy pojawią się na drogach dziś - w środę 14 sierpnia - w ramach ogólnopolskiej akcji kontroli prędkości. Komenda Główna Policji zapowiada, że funkcjonariusze będą bardziej surowi dla kierowców, którzy zostaną przyłapani na łamaniu zasad ruchu drogowego.
Zobacz wideo

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" nieoznakowane radiowozy Kia Stinger i BMW wyruszą na ulice polskich miast, by sprawdzić, czy kierowcy przestrzegają zasad ruchu drogowego. Kontrola drogówki ma być bardzo szczegółowa, a wykroczenia będą karane mandatami, punktami karnymi, a nawet utratą prawa jazdy.

Kontrole policji w długi weekend 14-18 sierpnia. Kierowców skontroluje ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy

Kontrole przeprowadzane są w ramach współpracy z Europejską Organizacją policji Ruchu Drogowego TISPOL. 14 sierpnia policjanci, zwłaszcza ze specgrupy "SPEED" wyruszą na drogi, by kontrolować kierowców, przede wszystkim w kwestii przestrzegania przez nich dozwolonej prędkości. Akcja potrwa przez cały długi weekend i zakończy się około godziny 22 w niedzielę 18 sierpnia. Najwięcej, bo ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy, wyznaczonych zostało do tej akcji w dniach 14 i 18 sierpnia.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zapowiada, że głównym celem policjantów będzie kontrola prędkości, ale dodatkowe patrole pojawią się także w okolicach przejść dla pieszych i skrzyżowań. - Wakacyjne statystyki są lepsze niż przed rokiem, ale obawiam się, że długi weekend może te dane wywrócić do góry nogami. Jednak od początku roku niestety odnotowujemy więcej ofiar śmiertelnych i wynika to przede wszystkim z nadmiernej prędkości. To prędkość generuje najwięcej tragedii drogowych. Finały tych zdarzeń są częściej, niż to bywało w poprzednich latach, śmiertelne - mówi "DGP".

422 wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji

Zgodnie z mapą wypadków drogowych aktualizowaną na bieżąco na stronach policji, od początku wakacji na polskich drogach było 422 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo od początku 2019 roku aż 28,5 tysięcy osób straciło prawo jazdy - czyli prawie 60 procent więcej w porównaniu do 2018 roku. Od 2019 policjanci zatrzymali 69 tysięcy osób, które prowadziły auta pod wpływem alkoholu.

KGP zapowiada, że w ramach akcji funkcjonariusze mają bardziej surowo karać kierowców, którzy w sposób rażący będą łamali przepisy prawa. - Nie ma mowy o pouczeniu dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Tacy kierowcy zostaną przez policję szybko sprowadzeni na ziemię.

Więcej o:
Komentarze (88)
Policyjna specgrupa "SPEED" znów wyjeżdża na drogi: "Mundurowi będą surowi"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 18 razy 18

  "Komenda Główna Policji zapowiada, że funkcjonariusze będą bardziej surowi dla kierowców, którzy zostaną przyłapani na łamaniu zasad ruchu drogowego."

  Za wyjątkiem tych sytuacji, gdy kierowca łamiący przepisy wiezie Morawieckiego na niecierpiące zwłoki spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Sianokosach, albo ministra Błaszczaka zamierzającego dokonać niezapowiedzianej kontroli linii montażowych cepów bojowych w Gnojnikach.

 • net_friend

  Oceniono 14 razy 14

  Zapraszamy na autostrady i ekspresówki. Tam aktualnie prawo stanowią: szeryf z tira, narcyz z BMW i sprzedawca dachówki w Kia.

 • barbarella.net

  Oceniono 11 razy 11

  "Policyjna specgrupa "SPEED" znów wyjeżdża"

  Znów? To na co dzień robią? Takie grupy powinny być na drodze codziennie.
  I nie muszą jeździć najnowszymi samochodami o mocy 380KM. Wystarczą jakieś starsze np. Audi z silnikami 150, 170 czy 190KM. W oczy nie rzucają się, a na różnych Januszy i szeryfów będzie w sam raz.
  Prócz prędkości proponuję wyłapywać agresywne zachowania. I zwłaszcza jazdę na zderzak.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 10 razy 10

  Policyjna specgrupa "SPEED" znów wyjeżdża na drogi - to co dej pory stali w garażu? śmiechu warte te działania, ilość wypadków rośnie zatrważająco, ilość pijaków rośnie a oni akcje robią. Wy powinniście 24 na dobę na tych drogach siedzieć. Jak Was mało to niech dowództwo przyjmie nowych funkcjonariuszy da premię za efektywność i do roboty bo to co się dzieję na drogach to armagedon.

 • luki.wawa

  Oceniono 8 razy 6

  Dzień popeliny. Te wszystkie grupy speed i te wszystkie nieoznakowane auta to patologia polskiej policji. Mandaty, kary a ludzie jak ginęli tak giną ja bym się wstydził na miejscu takiego Komedianta przyjąć przelew za wygrodzenie przy takiej śmiertelności na Polskich drogach.
  Ostatnie lata pokazały że dotychczasowe funkcjonowanie Polskiej drogówki jest nie efektywne.
  Nie ma systemu dbania o bezpieczeństwo na drogach nikomu na tym nie zależy. Formacje typu Policja czy ITD robi ruchy pozorowane a nie systemowe
  Dlatego znając życie 14 sierpnia policja ponownie będzie udawać że pracuje a weekend zginą dziesiątki ludzi

 • kusmider_zenon

  Oceniono 8 razy 6

  "Nie ma mowy o pouczeniu dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego."
  Po co takie frazesy, wystarczy powiedzieć: "nie ma mowy o pouczeniach" bo pouczenia dają cieniasy z Kia. Twardziele z beemek nie dają pouczeń. A poza tym przecież każdy kierowca to pirat drogowy a każdy przedsiębiorca to złodziej i oszust...

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 6

  Do cywilnych "wyścigowców" w beemech dołączą policyjni. Będzie się działo!..:-)

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 6

  Czy w takim samym stylu, jak do tej pory...?
  Mam na mysli wszelkiego rodzaju 'rozoboje' typu Broszka i inne...jako, ze sa ekspertami i rutynowanymi na tip-top szoferami, jakich Polska w ich branzy, do przejecia wladzy przez sekte, nie miala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX