Zabrze: pijane 14- i 15-latka wpadły do stawu. Jedna z nich miała 4 promile alkoholu w organizmie

Niewiele brakowało, żeby nad jednym ze stawów w Zabrzu doszło do tragedii. Przypadkowy przechodzień zauważył, że na pomoście stoją dwie pijane nastolatki. Chwilę później obie dziewczyny wpadły do wody. Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie karetki.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na pomoście na jednym ze stawów przy ulicy Tarnopolskiej w Zabrzu. Przebywały na nim dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat. Zauważył je przechodzący tamtędy mężczyzna. Widząc, że dziewczyny są pijane, zwrócił im uwagę, żeby zeszły z pomostu, bo jest to dla nich niebezpieczne. 

Zabrze: Pijane nastolatki trafiły do szpitala. Zostaną postawione przed sądem rodzinnym

Kiedy jedna z nastolatek próbowała wstać, straciła równowagę i wpadła do stawu. Mężczyzna wszedł do wody i pomógł dziewczynie wyjść na brzeg. W tym czasie do wody wpadła także druga nastolatka, która próbowała usiąść na pomoście.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz dwie karetki pogotowia. Badanie wykazało, że jedna z nastolatek miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, z kolei druga aż 4 promile. Dziewczyny zostały przewiezione do szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy. Po wizycie w placówce medycznej, obie dziewczyny zostały przekazane rodzicom. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. 

Więcej o: