Pogoda na dziś - czwartek 15 sierpnia. W większości kraju to będzie ciepły i słoneczny dzień

Pogoda na dziś - czwartek 15 sierpnia. Dziś wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, co dla niektórych z nas oznacza początek długiego weekendu. Dziś pogoda sprzyja wypoczynkowi - będzie ciepło, przeważnie słonecznie i bez większych opadów deszczu.
Zobacz wideo

Meteorolodzy serwisu pogodynka.pl zapowiadają na jutro spore rozpogodzenia zwłaszcza w pierwszej części dnia. Więcej chmur zacznie nadciągać od zachodu w godzinach popołudniowych.

Temperatura. Najwyższa temperatura dziś prognozowana jest dla Opola i Wrocławia

Najniższa temperatura, od 20 do 21 stopni, zapowiadana jest na wschodzie kraju. Takie wartości przewidywane są w województwach podkarpackim, lubelskim i podlaskim. 22 stopnie pokażą termometry w Olsztynie, Gdańsku, Kielcach i Łodzi. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 25 stopni, czeka mieszkańców Wrocławia i Opola. W pozostałych regionach od 22 do 23 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 15 sierpnia.Pogoda na dziś - czwartek 15 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. Więcej zachmurzeń należy spodziewać się w drugiej części dnia

W pierwszej połowie dnia synoptycy zapowiadają niemal bezchmurne niebo w całym kraju. Po południu przewidywane jest już zachmurzenie umiarkowane na zachodzie oraz duże na wschodzie kraju. Niewielkie opady deszczu pojawiać się mogą lokalnie tylko w województwach małopolskim i podkarpackim. Meteorolodzy prognozują wiatr słaby. Jedynie na wybrzeżu wiatr będzie silny i porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: