Lubelski ksiądz będzie suspendowany przez arcybiskupa Budzika? Bo wspiera LGBT

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik podjął kroki prawne wobec ks. Łukasza Kachnowicza, który czynnie wspiera LGBT. Grozi mu za to suspensa. Tymczasem młody duchowny najwyraźniej podjął decyzję o odejściu ze stanu kapłańskiego. - Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem - napisał na Facebooku.

"Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy" - poinformował we wtorek na Twitterze ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej. 

Kara suspensy oznacza, że ks. Łukasz Kachnowicz, o którym mowa, o ile nie zreflektuje się i nie wróci na diecezję, nie będzie mógł pełnić czynności kapłańskich.

Ks. Kachnowicz wspiera LGBT

Przyczyną takiego kroku jest czynne wspieranie przez lubelskiego duchownego społeczność LGBT. Od kilku miesięcy na profilach społecznościowych ks. Łukasza Kachnowicza pojawiają się m.in. jego zdjęcia z Marszów Równości. Był również na ostatnim wydarzeniu w Płocku.

Zobacz wideo

Lubelski duchowny odchodzi ze stanu kapłańskiego?

Wszystko wskazuje jednak na to, że lubelski duchowny, który na początku wakacji poinformował, że przechodzi na "urlop" od obowiązków duszpasterskich, nie zamierza wracać do Kościoła jako kapłan, wbrew sugestiom abp. Stanisława Budzika.

W poniedziałek 12 sierpnia na Facebooku pojawił się jego wpis informujący, że duchowny odszedł ze stanu kapłańskiego. "Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem" - napisał.

Więcej o: