Były poseł Ruchu Palikota skazany na 10 lat więzienia. Miał nakłaniać do zabójstwa byłej żony

52-letni Roman K., były redaktor tygodnika "Fakty i Mity" i były poseł Ruchu Palikota, został skazany przez łódzki sąd na 10 lat więzienia - podaje Radio Łódź. Roman K. miał m.in. nakłaniać do zabójstwa swojej byłej żony, a także wyrządzić szkody w zarządzanej przez siebie spółce.

Na 10 lat więzienia został skazany przez łódzki sąd były redaktor naczelny tygodnika "Fakty i Mity" i były poseł Ruchu Palikota 52-letni Roman K. - podaje Radio Łódź. Prokuratura zarzucała mężczyźnie m.in. nakłanianie do zabójstwa byłej żony Ewy K. i działanie na szkodę spółki, którą zarządzał, a która zajmowała się wydawaniem tygodnika.

Roman K. został aresztowany ponad 3 lata temu. Zdaniem śledczych, do zamordowania byłej żony miał nakłaniać dwóch mężczyzn, a jednemu z nich oferować za to co najmniej pół miliona złotych - podaje "Dziennik Łódzki".

Co więcej, w wyniku przekrętów Romana K. zarządzana przez niego spółka miała stracić ok. 1,2 mln zł. Mężczyzna miał też wyłudzić odszkodowania od firm ubezpieczeniowych, pozorując kradzież dwóch aut.

Roman K. skazany

52-latek oprócz 10 lat więzienia został skazany również na karę 200 tys. zł grzywny na rzecz spółki i ponad 160 tys. zł na rzecz jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Swojej byłej żonie musi zapłacić 20 tys. zł.

Oprócz Romana K. wyroki w związku z działalnością na szkodę spółki usłyszały cztery inne osoby.

Roman K. do większości zarzutów się nie przyznał. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: