Były poseł Ruchu Palikota skazany na 10 lat więzienia. Miał nakłaniać do zabójstwa byłej żony

52-letni Roman K., były redaktor tygodnika "Fakty i Mity" i były poseł Ruchu Palikota, został skazany przez łódzki sąd na 10 lat więzienia - podaje Radio Łódź. Roman K. miał m.in. nakłaniać do zabójstwa swojej byłej żony, a także wyrządzić szkody w zarządzanej przez siebie spółce.

Na 10 lat więzienia został skazany przez łódzki sąd były redaktor naczelny tygodnika "Fakty i Mity" i były poseł Ruchu Palikota 52-letni Roman K. - podaje Radio Łódź. Prokuratura zarzucała mężczyźnie m.in. nakłanianie do zabójstwa byłej żony Ewy K. i działanie na szkodę spółki, którą zarządzał, a która zajmowała się wydawaniem tygodnika.

Roman K. został aresztowany ponad 3 lata temu. Zdaniem śledczych, do zamordowania byłej żony miał nakłaniać dwóch mężczyzn, a jednemu z nich oferować za to co najmniej pół miliona złotych - podaje "Dziennik Łódzki".

Co więcej, w wyniku przekrętów Romana K. zarządzana przez niego spółka miała stracić ok. 1,2 mln zł. Mężczyzna miał też wyłudzić odszkodowania od firm ubezpieczeniowych, pozorując kradzież dwóch aut.

Roman K. skazany

52-latek oprócz 10 lat więzienia został skazany również na karę 200 tys. zł grzywny na rzecz spółki i ponad 160 tys. zł na rzecz jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Swojej byłej żonie musi zapłacić 20 tys. zł.

Oprócz Romana K. wyroki w związku z działalnością na szkodę spółki usłyszały cztery inne osoby.

Roman K. do większości zarzutów się nie przyznał. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o:
Komentarze (131)
Były poseł Ruchu Palikota skazany na 10 lat więzienia. Miał nakłaniać do zabójstwa byłej żony
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 30 razy 18

  Wyjątkowo bogata kariera. Najpierw ksiądz, potem dziennikarz, przedsiębiorca, polityk, poseł, a teraz jeszcze więzień. Kurczę, rzadko kto może się takim bogatym CV poszczycić.

 • geraldine2015

  Oceniono 34 razy 12

  Za bardzo zalazł im za skórę , żeby mu to darowali. Powinni mu jeszcze za łupież piątkę dołożyć.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 16 razy 10

  Ale trzeba przyznac, ze facet ma filmowe zycie. Najpierw ksiadz, potem posel, teraz kryminalista. Pewnie napisze kolejna ksiazke. Tym razem o zyciu w pierdlu.

 • scypio72

  Oceniono 14 razy 8

  Jedno jest pewne. Baba wykończy każdego faceta. Ona sobie w Kanadzie z kasą a on w pierdlu. Ciekawe jak wyglądał podział majątku bo są po rozwodzie. Zobaczymy po ostatecznym wyroku. Jest wiele pytań. Jako poseł trochę krwi napsuł PIS i kościołowi. Opisywał wiele afer. Jako jedyny opisywał afery pedofilskie w kościele. Oczywiście uważano że zmyśla. Czas pokazał że nie.

 • ochodzkiryszard

  Oceniono 20 razy 6

  Nie wierze. To on pierwszy pisal o Jankowskim i wielu innych.

 • maritimer

  Oceniono 14 razy 6

  Za naklanianie do zabójstwa 10 lat...
  Hmmm
  Może się okazać że wielu naklanialo do zabójstw.
  Świadkowie koronni, bandyci wskażą kogo trzeba i na 10 lat wróg w pierdlu.

 • rozterka47

  Oceniono 20 razy 6

  Jakoś to zlecenie zabójstwa nie jest dla mnie wiarygodne . Chyba ,że były absolutnie niepodważalne dowody , jakieś przelewy na rzecz osób , które to niby miały wykonać , udokumentowane przygotowania, nagrane rozmowy, przekazane informacje , klucze do mieszkania przyszłej ofiary itp.

  Swoja drogą kościół musiał mu zrobić wielką krzywdę i bardzo go rozczarować , że stał się takim zagorzałym antyklerykałem i napisał ksiązke " Byłem księdzem "
  Oficjalnie deklarował , że wiarę tracił po przeczytaniu książki Wielki bój autorstwa Ellen G. White
  Pamiętam , że IPN usiłował zrobić z niego TW ale nie wyszło .

  'Fakty i Mity" do dzisiaj są solą w oku krk i PISu

  Pamiętam tez wejście CBŚP w 2016 r do redakcji faktów i Mitów , bezprecedensowe , bo ani dziennik ani jego redaktorzy nie mieli związku z oskarżeniami , sprawa tez nie dotyczyła żadnej publikacji "Faktow i Mitów " a przeszukano , nawet biurka dziennikarzy i to po opuszczeniu przez nich redakcji .

 • mialczynski-1

  Oceniono 19 razy 5

  Miał nakłaniać... no ale coś nie pykło, i nie nakłonił :(
  Ktoś wie, dlaczego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX