Po śmierci Kosteckiego samobójstwo chciał popełnić inny więzień. Byli świadkami w tej samej sprawie

Kilka dni po śmierci pięściarza Dawida Kosteckiego w Areszcie Śledczym na warszawskiej Białołęce, samobójstwo próbował popełnić więzień Zakładu Karnego w Rzeszowie - podaje Radio ZET. Obaj mężczyźni mieli być świadkami w tej samej sprawie, która dotyczyła rozboju.

Pięściarz Dawid "Cygan" Kostecki 2 sierpnia zmarł w celi Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce. Według śledczych, mężczyzna popełnił samobójstwo, rodzina domaga się jednak ponownej sekcji zwłok.

Sportowiec odbywał karę 5 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wyrok odsiadywał w Rzeszowie, jednak w czerwcu został przewieziony do Warszawy w związku z procesem oskarżonego o rozbój Tomasza G. Kostecki miał zeznawać w sprawie jako świadek prokuratury.

Jak podaje Radio ZET, w piątek samobójstwo próbował popełnić jeden z osadzonych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie (tym samym, w którym karę na co dzień odbywał Kostecki). Mężczyzna został powstrzymany przez współwięźniów, nic mu się nie stało. Trafił na oddział psychiatryczny krakowskiego szpitala.

Według informacji Radia ZET, mężczyzna miał zeznawać w tej samej sprawie, co Dawid Kostecki. "Okoliczności zdarzenia bada zespół powołany przez Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie" - podaje stacja.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Komentarze (177)
Po śmierci Kosteckiego samobójstwo chciał popełnić inny więzień. Byli świadkami w tej samej sprawie
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 78 razy 58

  Zwykła ściema żeby uprawdopodobnić nieprawdopodobne samobójstwo Kosteckiego.

 • srv14

  Oceniono 46 razy 38

  Wierząc w to co mówi ziobowa prokuratura to juz czwarty świadek , który nie może życ z tym czego był świadkiem i popełnai lub ma zamiar popełnic samobójstwo jak sama nazwa wskazuje oczywiście bez pomocy osób trzecich.. Czyżby powtarzajacy się w snach np. widok marszałka w burdelu odebrał im sens życia?

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 37 razy 31

  do rodziny Kosteckiego: proszę dowiedzieć się o personalia współwięźniów Pana Kosteckiego, jakie wyroki odsiadują i czy przypadkiem nie wyjdą niedługo zwolnieni wcześniej za dobre sprawowanie.

 • tmkkng

  Oceniono 35 razy 31

  ...przyszliśmy ci zrobić samobójstwo.

 • maaac

  Oceniono 33 razy 29

  Jakie były ostatnie słowa towarzysza Majakowskiego przed popełnieniem samobójstwa?
  - Towarzysze! Nie strzelajcie!
  Dla gimbazy z PiS:
  pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Majakowski

 • alik444

  Oceniono 31 razy 25

  Czarna seria. Ostro bronią Ogrodnika tajemne siły.

 • a488151

  Oceniono 35 razy 25

  Pod rządami PiS samobójstwa w więzieniach rozprzestrzeniają się niczym choroba zakaźna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX