Arkadiusz Kraska może wrócić do więzienia. Prokuratura wycofała wniosek o wznowienie postępowania

Prokuratura w Szczecinie wycofuje się z wniosku o wznowienie postępowania w sprawie Arkadiusza Kraski, wobec którego sąd na początku maja zawiesił wykonywanie kary dożywotniego pozbawienia wolności. Jeżeli Sąd Najwyższy zgodzi się na to, mężczyzna może wrócić do więzienia.

W poniedziałek do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, zgodnie z którym śledczy chcą się wycofać z ponownego rozpatrywania sprawy Arkadiusza Kraski - poinformowało Radio ZET.

Miesiąc temu prokuratura wycofała się również z wniosku o uniewinnienie mężczyzny, skazanego za podwójne zabójstwo, wobec którego w maju sąd zawiesił wykonywanie kary dożywotniego pozbawienia wolności. 

Arkadiusz Kraska może wrócić do więzienia

Jeśli Sąd Najwyższy pozytywnie rozpatrzy wniosek prokuratury, mężczyzna może wrócić do więzienia. Istnieje jednak możliwość, że się na to nie zgodzi i sprawa Arkadiusza Kraski, mimo stanowiska prokuratury, zostanie ponownie rozpatrzona.

- To jest sprawa kuriozalna. To przecież prokuratura sama zbierała dowody na moją niewinność. Co teraz z tymi wszystkimi świadkami, dowodami? Nie rozumiem, co chce osiągnąć prokuratura. Będę walczyć o swoje życie, o swoją wolność - skomentował decyzję śledczych Arkadiusz Kraska w rozmowie z Onet.pl.

Mężczyzna miał być niesłusznie skazany za podwójne zabójstwo

Arkadiusz Kraska spędził w Zakładzie Karnym ponad 19 lat. Został skazany w 2001 roku na dożywocie za podwójne zabójstwo - zastrzelenie w 1999 w roku Szczecinie Marka C. i Roberta S. Zbrodnia miała być związana z mafijnymi porachunkami. 

W maju tego roku mężczyzna wyszedł na wolność, po tym jak Sąd Najwyższy wstrzymał wykonywanie kary na wniosek obrońcy skazanego i prokuratora, w śledztwie miało bowiem dochodzić do mataczenia.

Według prokuratury policjanci podmieniali protokoły i notatki dotyczące zabójstwa. W dokumentach pojawiały się rozbieżności co do miejsca strzelaniny, jak i personaliów świadków. "Sekwencja zdarzeń wskazuje na sterowanie biegiem śledztwa przez osoby spoza organów ścigania, które to organy z kolei z wielkim zaangażowaniem zrealizowały cudzy plan, dopuszczając się karygodnych czynów, a w tym podejmując drastyczne działania w celu zmuszenia do złożenia fałszywych zeznań" - pisano we wniosku.

Prokuratura chciała, aby sprawa Arkadiusza Kraski została ponownie rozpatrzona. Wnioskowała również o jego uniewinnienie.

Więcej o:
Komentarze (36)
Arkadiusz Kraska może wrócić do więzienia. Prokuratura wycofała wniosek o wznowienie postępowania
Zaloguj się
 • tumaxer

  Oceniono 25 razy 19

  Ale w ostatniej chwili okazało się, że cały plan udupienia tego Pana organizował ktoś z PiS, więc teraz prokuratura się wycofuje.

 • tedj

  Oceniono 19 razy 17

  A teraz pytanie za 5 punktów, kto w latach 2000 - 2001 był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym.

 • szoppracz1

  Oceniono 21 razy 15

  Igrają z życiem człowieka :/ Straszne!

 • norton2

  Oceniono 20 razy 14

  I to jest PISzdielska Sprawiedliwość ??????????????????????????????????????????????????????
  Dalej głosujcie Polaczki na tych oszołomów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • von_rosen

  Oceniono 21 razy 13

  A potem go komar w szyję ugryzie i popełni samobójstwo. Dzień w więziennictwie jak co dzień...

 • pankrzysiek

  Oceniono 15 razy 11

  aaaahaa czyli dlatego PIS rozpier..la sądy, robi polityczną prokuraturę i kupuje leni za 500+

 • baby1

  Oceniono 16 razy 10

  Ja bym na jego miejscu uważał, aby się w czasie snu przypadkiem nie powiesił. U nas różnie to bywa z samobójcami.

 • nick_bezimienny

  Oceniono 14 razy 8

  gość dostał szansę, był na wolności, mógł zapisać się do pisu, ale tego nie zrobił więc wraca do pierdla - proste :)

 • bazbaz73

  Oceniono 7 razy 7

  To podchodzi już do poziomu tortur. Jak jest winny niech siedzi. Jak jest niewinny niech wyjdzie i walczy o odszkodowanie ale nie może być tak, że jakiś polityczny aparatczyk, jakimi są w tej chwili prokuratorzy będzie igrał z życiem i wolnością obywatela - w piątek występujemy o wznowienie procesu, bo jest niewinny ale w poniedziałek już zmieniamy zdanie i chcemy, by siedział dalej bez powtórnego procesu! Czyżby okazało się, że jakiś ówczesny prokurator czy policjant jest obecnie w PiS i nie chcą, by mataczenie wyszło na jaw?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX