Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 18 sierpnia sklepy będą otwarte?

Od 2019 roku niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz w miesiącu. Czy w niedzielę 18 sierpnia otwarte będą większe sklepy i centra handlowe?

Wprowadzona w marcu 2018 roku ustawa ograniczająca liczbę niedziel handlowych wymusiła na klientach konieczność sprawdzania, czy w danym terminie wypada niedziela bez zakazu handlu. Czy w najbliższą niedzielę sklepy, supermarkety i centra handlowe będą otwarte?

Niedziele handlowe 2019. Czy 18 sierpnia wypada niedziela handlowa?

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadają głównie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wyjątkiem są jedynie kwiecień i grudzień, kiedy z powodu świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy zwiększona została liczba niedziel handlowych. Zgodnie z ustaleniami, w niedzielę 18 sierpnia nie zrobimy więc zakupów w centrach handlowych oraz dużych sklepach. Najbliższa niedziela handlowa wypada 25 sierpnia.

Które sklepy mogą być otwarte pomimo zakazu handlu w niedziele?

W niehandlową niedzielę otwarte mogą być tyko następujące placówki: apteki, cukiernie, restauracje, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe, sklepy na dworcach kolejowych i w portach lotniczych oraz sklepy prowadzone przez właścicieli danego lokalu. Zgodnie z ustawą od 2020 roku liczba niedziel handlowych zmniejszy się do zaledwie siedmiu w skali całego roku.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 18 sierpnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 7 razy 5

  Zadam konkretne pytanie redaktorowi informacyjnemu( specjalność handlowe niehandlowe niedziele) mu w dniu dzisiejszym czyli NPK: czy pracująca na jedną czwartą etatu w godz. 10:00- 16:00 na kasie numer 3 w Biedronce naprzeciwko rozwożąca towar wózkiem widłowym numer 5 Katarzyna C tak jak obiecał a zrobiła sobie tatuaż na nodze to znaczy czołg Rudy 102

 • żararaka straszny

  Oceniono 6 razy 4

  A mnie interesuje czy w Galerii Młociny tuż po wejściu do takowej jest już położona czerwona wykładzina imitująca czerwony dywan w trakcie wręczania statuetek oscarowych, i to nie z okazji handlowych niedziel tylko codziennie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 2 razy 2

  ŻĄDAMY POWROTU ULI Z. NA STANOWISKO NACZELNEGO INFORMATORA O ZAMKNIĘTYCH SKLEPACH!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 2

  "Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 18 sierpnia sklepy będą otwarte?"

  powie Ci UZ,
  gdy wróci z wypasu kóz!

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  Kur*a, znów NPK wkleił ten wnerwiający bzdurny tekst - "konieczność sprawdzania, czy w danym terminie wypada niedziela bez zakazu handlu"!
  Ciekawe, czy kiedyś się opamięta.

 • lucifer

  Oceniono 3 razy 1

  fatalne foto
  byla kiedys fajna laska na zakupach, to by sie duzo lepiej klikalo
  uz, nawalasz w robocie

 • 600ps

  Oceniono 5 razy 1

  Po jaka cholere ciagle piszecie o niedzielach handlowych niech sie o to martwi kulawy i dudus.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX