Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia dla czterech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie wystąpić może także grad oraz silny wiatr.
Zobacz wideo

Z map pogodowych opublikowanych na portalu pogodynka.pl wynika, że dziś burze występować będą na północy oraz południowym wschodzie kraju. Synoptycy z IMGW prognozują, że na północy oprócz burz mogą wystąpić gradobicia, a na północnym zachodzie- będą intensywne opady deszczu i silne podmuchy wiatru (do 80 km/h). Na południowym wschodzie największe zagrożenie będzie stanowić deszcz - nie zawsze idący w parze z burzami. 

Alert pogodowy. Burze i intensywne opady deszczu na północy i południowym wschodzie

Ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW obowiązują aktualnie w czterech województwach. Dla znaczącej części województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenia I stopnia przed burzami, dla większości powiatów w województwie pomorskim - przed burzami z gradem, a dla województwa podkarpackiego i części województwa małopolskiego - alerty pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu z burzami.

Front burzowy w Polsce. Straż pożarna interweniowała ponad 200 razy

Burze, które przetoczyły się przez Polskę wczoraj wieczór i w nocy spowodowały liczne awarie. Jak informuje zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz, straż pożarna interweniowała 208 razy, a blisko sześć tysięcy osób z województw lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego pozostaje bez prądu.