Mielno. Troje dzieci pływało w morzu mimo zakazu. Na pomoc rzucił się policjant po służbie

Niezwykłe szczęście miała trójka dzieci, która weszła do wody, mimo obowiązującego na plaży zakazu. Na tej samej plaży wypoczywał policjant z rodziną i - gdy zobaczył, że mają problem z wydostaniem się z wody - natychmiast rzucił się dzieciom na ratunek. Cala trójka została bezpiecznie odholowana na brzeg.
Zobacz wideo

Policjant nie zawahał się - poprosił najbliższą osobę o wezwanie ratowników, po czym wskoczył do wody. Dzieci, które pływały w morzu, powoli opadały z sił. Funkcjonariusz policji podpłynął do dziewczynki, która miała największe problemy z utrzymaniem się na powierzchni, złapał ją i zaczął płynąć w stronę brzegu. Chwilę później do akcji ratunkowej przyłączył się drugi mężczyzna - ojciec będących w niebezpieczeństwie dzieci.

Mielno: Policjant pomógł trójce dzieci. Odniósł liczne obrażenia, uderzając w falochron

Gdy na miejsce dotarli ratownicy, udało się wyciągnąć z wody wszystkie dzieci. Fale i wiatr były na tyle silne, że policjant i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników, by bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Policjant wielokrotnie uderzył o falochron i doznał rozległych obrażeń ciała. "Konieczne było opatrzenie ran przez lekarza oraz podanie zastrzyku przeciwtężcowego" - relacjonuje Iwona Liszczyńska z policji wielkopolskiej.

Dzieci, którym udzielił pomocy policjant, są w wielu od 10 do 14 lat. Kiedy pływały w morzu, na plaży w Mielnie powiewała czerwona flaga, oznaczająca zakaz kąpieli. 

Więcej o: