Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 18 sierpnia zrobimy zakupy?

Zgodnie z ustawą ograniczającą liczbę niedziel handlowych od 2018 roku klienci muszą sprawdzać w jakich terminach otwarte będą duże sklepy i centra handlowe. Jak prezentuje się kalendarz niedziel handlowych w sierpniu?
Zobacz wideo

Od tego roku handlowa niedziela może wypadać głównie raz w miesiącu. Wyjątkami są jedynie grudzień i kwiecień, kiedy ze względu na święta sklepy otwierane są częściej. Czy w najbliższą niedzielę sprzedawców obowiązuje zakaz handlu?

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 18 sierpnia sklepy będą otwarte?

Od 2019 terminy niedziel handlowych wyznaczone zostały na każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Zgodnie z kalendarzem w najbliższą niedzielę 18 sierpnia nie zrobimy zakupów w centrach handlowych oraz dużych sklepach jak Tesco i Lidl. Na niedzielę handlową w sierpniu nie będziemy musieli już długo czekać - wypada ona 25 sierpnia.

Które sklepy mogą być otwarte mimo zakazu handlu w niedziele?

W przyszłą niedzielę 18 sierpnia mogą być otwarte tylko te placówki, których nie obejmuje zakaz handlu w dni świąteczne. Dotyczy to aptek, cukierni, restauracji, sklepów na dworcach kolejowych i portach lotniczych, stacji benzynowych oraz sklepów, które są prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. Od 2020 roku ustawa ograniczająca handel w niedziele przewiduje jeszcze większe restrykcje. Niedziele handlowe będą wypadać wtedy maksymalnie siedem razy w roku: w grudniu (Boże Narodzenie), w Niedzielę Palmową oraz w niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: