Poznań. Kobieta ukradła z garażu auto zabawkę. Ojciec zrobił je własnoręcznie dla swoich dzieci

Z garażu na poznańskich Naramowicach skradziono auto zabawkę, które pan Fryderyk robił po nocach dla swoich dzieci. Mężczyzna zdobył nagrania z monitoringu i opublikował zdjęcie złodziejki.
Zobacz wideo

Pan Fryderyk włożył wiele wysiłku w wykonanie samochodu dla swoich dzieci. Zabawka stylizowana na lata 50. jest wykonana tak, że nie powstydziłaby się jej żadna firma produkująca prawdziwe samochody. Pan Fryderyk zadbał o najdrobniejsze szczegóły: karoseria lśni szarą farbą, wnętrze auta jest wykonane z jasnego drewna, a siedzisko z eleganckiego, beżowego materiału.

Mężczyzna pracował nad prezentem dla swoich dzieci nocami łącznie przez trzy miesiące. Córka pana Fryderyka otrzymała samochodzik jako prezent na gwiazdkę. Później miniaturowa lancia była przechowywana u jego rodziców w garażu.

Kilka dni temu w zabawce swoją pierwszą sesję miał niedawno narodzony syn pana Fryderyka. To właśnie na potrzeby sesji mężczyzna przewiózł autko od rodziców do swojego garażu.

Poznań. Ukradła auto-zabawkę z garażu. Ojciec budował ją przez trzy miesiące

Kradzież samochodu mężczyzna zauważył w sobotę, gdy planował odwieźć je do rodziców. Sprawę zgłosił na policję, a także rozpoczął poszukiwania na własną rękę, udostępniając zdjęcie autka w mediach społecznościowych. Sprawą zainteresowały się także media, w tym TVN24, który opisał tę sprawę.

Dzień po wykryciu kradzieży pan Fryderyk dotarł do nagrań z monitoringu, które wykazało, że za kradzieżą stoi kobieta, która najpierw  pewien czas chodziła po garażu, grzebała ludziom w kartonach i przyglądała się zabezpieczeniom przy rowerach, co dokumentowała telefonem, a następnie wzięła pod pachę zabawkę wykonaną przez pana Fryderyka i wyszła.

Mężczyzna dał złodziejce czas na oddanie zabawki do poniedziałku do godziny 16. Ponieważ kobieta nie zwróciła samochodziku, pan Fryderyk udostępnił zdjęcie, na którym widać jej wizerunek: w chwili kradzieży miała rude, spięte włosy. Była ubrana w czarną koszulkę z napisem "Meet me", szare spodnie z dziurą na lewym kolanie, a także miała zawiązaną czarną apaszkę pod szyją.

Pan Fryderyk w wiadomości przesłanej do redakcji Gazeta.pl napisał, że jest na tropie złodziejki. Na razie nie chciał jednak ujawniać szczegółów.

Więcej o:
Komentarze (244)
Poznań. Kobieta ukradła z garażu auto zabawkę. Ojciec zrobił je własnoręcznie dla swoich dzieci
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 53 razy 39

  Jej "kąkubęt" nie potrafi ( nie chce) zrobić takiego autka a jej się przecież należy.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 34 razy 32

  Pewnie wyniosła z domu, że nie wolno przegapić okazji aby coś ukraść. Chamstwo nazywa to "dawaniem sobie rady". Cham często się usprawiedliwia mówiąc, że "na biednego nie trafiło". To jest tak obrzydliwa postawa, że aż mi słabo.

 • xegar

  Oceniono 36 razy 32

  Przynajmniej można mieć pewność że rudy kaszalot nie ukradnie dzieciom ich największego skarbu. Ich TATY. :-)

  Samochodzik śliczny. Baba prawdopodobnie przygotowywała kradzież rowerów z garażu. Nie działa sama.

 • autonomy

  Oceniono 43 razy 31

  Pewnie jakaś "madka bombelka" która uznała, że w związku z posiadaniem dziecka należy się jej nie tylko 500+.

 • art_102

  Oceniono 29 razy 29

  Jak robiła zdjecia zabezpieczeń rowerów, to znaczy, ze szykowała sie z kolesiami kolejna akcja.
  Cholerne nieroby. Człowiek sie uczy, pracuje, żeby coś w życiu osiągnąc, cos mieć, a takie złodziejskie k...., tylko czekają żeby cię okraść.
  Za małe kasy są za te kradzieże. Zwinięcie roweru, czy takiej zabawki, to pewnie zawiasy, a jak recydywa, to z dwa lata. Co to jest. Posiedzi, podszkoli sie w procederze od lepszych od siebie, i jeszcze pozawiera znajomości i zmontuje nową ekipę.
  Normalny człowiek jest bezbronny.

 • tomek_ef

  Oceniono 33 razy 25

  Czy w tej sytuacji ten czarny pasek na oczach na pewno ma rację bytu?

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 19

  Spotka kara..
  Ale świństwo. Oddawaj i przypadkiem nie zniszcz złodziejko!

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 18

  meet me, powinno być zaproszeniem dla policji, ale on jak wiemy zajęci są ważniejszymi sprawami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX