Sopot. 27-latek wjechał samochodem do tunelu dla pieszych. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków

Pijany 27-latek wjechał samochodem do tunelu dla pieszych. Badanie alkomatem wykazało, że miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś wstępne badanie śliny, że był także pod wpływem amfetaminy.
Zobacz wideo

Do wydarzenia doszło około w poniedziałek około godziny 4:30. Policjanci, którzy patrolowali ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, która częściowo jest udostępniona dla ruchu, zauważyli kierowcę, który wykonywał niepokojące manewry. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli, podczas gdy zdążył on już wjechać do tunelu dla pieszych.

Sopot. Pijany 27-latek wjechał samochodem do tunelu dla pieszych

Gdy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że w toyocie yaris było czterech mężczyzn. Kierowcą był 27-latek z powiatu kartuskiego. Od mężczyzny było czuć alkohol, więc policjanci zdecydowali się przeprowadzić kontrolę trzeźwości. Kierujący 27-latek miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponieważ zachowanie mężczyzny wzbudzało podejrzenia funkcjonariuszy, że może być on także pod wpływem narkotyków, przeprowadzono wstępne badanie śliny, które wykazało obecność amfetaminy.

Ponadto funkcjonariusze w bieliźnie zatrzymanego znaleźli ukryte zawiniątko z białym proszkiem, który został przekazany do badań fizykochemicznych. Kierowca trafił na komendę.

Jak informuje sopocka policja, cały czas trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Więcej o: