Darłowo dołącza do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta. Zakazem palenia objęto 5 km piaszczystego brzegu

Do wakacyjnej akcji Gazeta.pl Plaża bez peta dołączyło kolejne miasto. Na mapie miejscowości, które walczą z zaśmiecaniem plaż, można znaleźć Darłowo, które także w poprzednim roku walczyło z niedopałkami papierosów.

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Plakat promujący naszą akcję przygotował grafik Andrzej Pągowski. Jest to nowa, odświeżona wersja słynnego plakatu "Papierosy są do dupy" z 1994 r.

Darłowo walczy z niedopałkami papierosów na plażach od dawna. W ubiegłym roku miejscy radni przyjęli uchwałę ws. ustalenia miejskich kąpielisk w Darłówku Zachodnim jako wolnych od dymu tytoniowego, a także pary z papierosów elektronicznych. Po sukcesie akcji zakaz postanowiono rozszerzyć na wszystkie 10 kąpielisk, które znajdują się w Darłowie.

Darłowo dołącza do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta

W tym roku miejscy radni za pomocą uchwały nr IX/73/2019 zdecydowali, że tym samym zakazem zostanie objęty cały pięciokilometrowy odcinek darłowskiej plaży. W dziesięciu lokalizacjach - głównie przy wyjściu z kąpielisk - ustanowiono miejsca, w których można palić. Są oznaczone specjalnymi niebieskimi znakami z napisem "Tu wolno palić", gdzie obok stoją popielnice.

Wcześniej do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta wcześniej dołączyły także Świnoujście, Mielno, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Hel, Sopot, Zlotów, Trzcianka, Luboń, Grudziądz, Głowno, Ełk i Siemiatycze.

Plaża bez petaPlaża bez peta gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (15)
Darłowo dołącza do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta. Zakazem palenia objęto 5 km piaszczystego brzegu
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  I kto ten przepis wyegzekwuje w państwie bezprawia i niesprawiedliwości!?

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 2 razy 2

  Zacznijcie powoli podsumowywać waszą "akcję":
  1. Napiszcie ile mandatów wystawiono za palenie na "plażach bez petów.
  2. Ile ton petów zebrano z tych plaż.

 • hatteras

  Oceniono 8 razy 2

  W dzisiejszym swiecie nikt normalny nie pali.Wydajac pieniadze na papierosy tracisz nie tylko zdrowie ,ale i perspektywe lepszego ,wygodnego i przyjemnego zycia.Podrozuj,poznawaj swiat,skosztuj dobrego wina,ciesz sie zyciem.Palac nalogowo i wydajac bezmysnie pieniadze stajesz sie dziadem,brakuje ci na wszystko i obarczasz wina caly swiat za swoja glupote.

 • aleksa66

  Oceniono 1 raz 1

  A może tak ---"miasta bez peta". Pety są wszędzie.

 • senioryta13

  Oceniono 3 razy 1

  troche pozno, wakacje sie juz koncza.

 • bart5554b

  0

  Ta akcja przypomina propagandową akcję prowadzoną przez Owsiaka w czasach PRL. By odciągnąć aktywną młodzież od angażowania się w walkę z totalitarnym komunizmem Owsiak ratował słonie.. :)

 • ian Kośki

  Oceniono 2 razy 0

  Dyskryminacja palaczy, plaża to nie autobus ani gabinet lekarski gdzie nie można palić, jestem pałaczem to jest mój wybór( Zaznaczam nie śmiecę), mam zawsze przy sobie małą przenośną popielniczkę. W sytuacji zakazu palenia na plaży natychmiast sprawę skieruje do sądu to jest dyskryminacja!!!

 • Krzysztof Baranowski

  0

  A może tak po prostu zakazać sprzedaży papierosów w Polsce? Dochodzimy do kuriozum w którym państwo czerpie (chwilowe) zyski że sprzedaży czegoś za co później dyskryminuje swoich obywateli, którzy tego używają na każdym kroku. Po co w ogóle to sprzedawać? Zakazać - problem w ciągu kilku lat sam zniknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX