Darłowo dołącza do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta. Zakazem palenia objęto 5 km piaszczystego brzegu

Do wakacyjnej akcji Gazeta.pl Plaża bez peta dołączyło kolejne miasto. Na mapie miejscowości, które walczą z zaśmiecaniem plaż, można znaleźć Darłowo, które także w poprzednim roku walczyło z niedopałkami papierosów.
Zobacz wideo

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Plakat promujący naszą akcję przygotował grafik Andrzej Pągowski. Jest to nowa, odświeżona wersja słynnego plakatu "Papierosy są do dupy" z 1994 r.

Darłowo walczy z niedopałkami papierosów na plażach od dawna. W ubiegłym roku miejscy radni przyjęli uchwałę ws. ustalenia miejskich kąpielisk w Darłówku Zachodnim jako wolnych od dymu tytoniowego, a także pary z papierosów elektronicznych. Po sukcesie akcji zakaz postanowiono rozszerzyć na wszystkie 10 kąpielisk, które znajdują się w Darłowie.

Darłowo dołącza do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta

W tym roku miejscy radni za pomocą uchwały nr IX/73/2019 zdecydowali, że tym samym zakazem zostanie objęty cały pięciokilometrowy odcinek darłowskiej plaży. W dziesięciu lokalizacjach - głównie przy wyjściu z kąpielisk - ustanowiono miejsca, w których można palić. Są oznaczone specjalnymi niebieskimi znakami z napisem "Tu wolno palić", gdzie obok stoją popielnice.

Wcześniej do akcji Gazeta.pl Plaża bez peta wcześniej dołączyły także Świnoujście, Mielno, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Hel, Sopot, Zlotów, Trzcianka, Luboń, Grudziądz, Głowno, Ełk i Siemiatycze.

Plaża bez petaPlaża bez peta gazeta.pl

Więcej o: