O. Rydzyk porównuje abp. Jędraszewskiego do Prymasa Tysiąclecia. "Powiedział non possumus"

Kolejni duchowni wyrażają solidarność z metropolitą krakowskim arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Oprócz kardynała Stefana Dziwisza i arcybiskupa Wacława Depo wsparł go także założyciel Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk.
Zobacz wideo

Tadeusz Rydzyk poparł arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, o którym głośno jest od blisko dwóch tygodni. Podczas homilii wygłoszonej w Bazylice Mariackiej w Krakowie w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego duchowny mówił o "tęczowej zarazie", określając w ten sposób "ideologię LGBT". Do 1 sierpnia nie milkną głosy sprzeciwu wobec abp. Jędraszewskiego, domagające się jego rezygnacji z pełnionego przez niego urzędu.

O. Rydzyk staje w obronie abp. Jędraszewskiego. "Mają na to pieniądze, żeby siać propagandę"

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do słów abp. Marka Jędraszewskiego podczas homilii wygłoszonej w dniu 11 sierpnia. Podkreślił, że krakowski metropolita "powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: „non possumus”, nie możemy dalej tak".

- Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi „czerwona zaraza”, a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu – „tęczowa zaraza”. Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom - mówił dyrektor Radia Maryja, podkreślając, że "trzeba być odważnym".

Solidarność z abp. Markiem Jędraszewskim wyrazili także kardynał Stanisław Dziwisz oraz metropolita częstochowski Wacław Depo. Duchownego wsparli również kard. Zenon Grocholewski, prymas Czech kard. Dominik Duka, wspólnota Franciszkanów oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - informuje Radio Maryja

Więcej o: