O. Rydzyk porównuje abp. Jędraszewskiego do Prymasa Tysiąclecia. "Powiedział non possumus"

Kolejni duchowni wyrażają solidarność z metropolitą krakowskim arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Oprócz kardynała Stefana Dziwisza i arcybiskupa Wacława Depo wsparł go także założyciel Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk.
Zobacz wideo

Tadeusz Rydzyk poparł arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, o którym głośno jest od blisko dwóch tygodni. Podczas homilii wygłoszonej w Bazylice Mariackiej w Krakowie w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego duchowny mówił o "tęczowej zarazie", określając w ten sposób "ideologię LGBT". Do 1 sierpnia nie milkną głosy sprzeciwu wobec abp. Jędraszewskiego, domagające się jego rezygnacji z pełnionego przez niego urzędu.

O. Rydzyk staje w obronie abp. Jędraszewskiego. "Mają na to pieniądze, żeby siać propagandę"

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do słów abp. Marka Jędraszewskiego podczas homilii wygłoszonej w dniu 11 sierpnia. Podkreślił, że krakowski metropolita "powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: „non possumus”, nie możemy dalej tak".

- Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi „czerwona zaraza”, a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu – „tęczowa zaraza”. Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom - mówił dyrektor Radia Maryja, podkreślając, że "trzeba być odważnym".

Solidarność z abp. Markiem Jędraszewskim wyrazili także kardynał Stanisław Dziwisz oraz metropolita częstochowski Wacław Depo. Duchownego wsparli również kard. Zenon Grocholewski, prymas Czech kard. Dominik Duka, wspólnota Franciszkanów oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - informuje Radio Maryja

Więcej o:
Komentarze (326)
O. Tadeusz Rydzyk stanął w obronie abp. Marka Jędraszewskiego. "Trzeba być odważnym"
Zaloguj się
 • iso2

  Oceniono 111 razy 93

  Polski kościół katolicki to organizacja o charakterze przestępczym. To rak, który toczy nasz kraj.

 • dziadekjam

  Oceniono 95 razy 75

  Teraz w ramach wymiany grzeczności Jędraszewski porówna Rydzyka do Jezusa. A co!

 • forumforum101

  Oceniono 80 razy 56

  znalezione na fb :
  "Zdrowe, wypindrowane, jurne byki, nieskalane żadną pracą, nienawykłe do żadnego wysiłku, nienauczone żadnej pracy, nawet zmywania, prania, sprzątania, czy przybicia młotkiem gwoździa. Nie mają pracy, rodziny, żony, dzieci, nie mają odpowiedzialności za nic. Uciekli przed nią w "stan duchowny". Nie płacą podatków, nie skalali się żadną pracą, nie odpowiadają za nikogo. Ale za to znają się na rodzinie, nauczaniu, wychowywaniu dzieci, życiu seksualnym, ginekologii, ciąży, macierzyństwie i ojcostwie. Ich religia nakazuje im celibat a 70 % księży jest lub było w zwiazku, wielu ma dzieci. Ale wiernych namawiają do wstrzemięźliwości, seks to dla nich temat tabu, choć ciągle o nim myślą lub mówią. W młodości nie mieli odwagi, by poderwać kobietę, czy przyznać się do skłonności homo, więc "poszli na księdza".
  Polskę omotało towarzystwo 30 000 nierobów w dziwnych kieckach i koronkach, których trzeba wykarmić, odziać i zapewnić im godny transport i rozrywki na wysokim poziomie którzy mówią, nam, jak mamy żyć, choć sami zupełnie nie znają życia, bo utrzymujemy ich my, z naszych pieniędzy, z naszych podatków. Więc niech mi nikt nie mówi, że ja mam ich szanować. Za co?
  Żaden mafioso nie potrafił takich sił zorganizować, żeby żyć w bogactwie i nieróbstwie przez całe życie.
  A u nas prawie 40 milionowy naród daje się oszukiwać takim cwanym cudakom..."

  podaj dalej

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 68 razy 50

  Pis dostarcza opozycji co dzień amunicji wyborczej, co tydzień daje petardę, a raz w miesiącu bombę atomową. Dlaczego opozycja tego nie tego wykorzystać? Co pis ma Schetynę? dlaczego PO milczy i nie chce wygrać tych wyborów dla nas, dla Polaków?

 • kms2x

  Oceniono 61 razy 45

  Wojna kieckowych pedofili z sukienkowymi pedałami. Ciąg dalszy. Runda tysięczna, jubileuszowa. Na ring wychodzi mistrz wagi ku...ej z Torunia.

 • polakadam

  Oceniono 53 razy 39

  Watykan, to największy klub gejowski świata - taki wniosek nasuwa się po lekturze książki "SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie". Liczba homoseksualnych kardynałów, prałatów, monsignorów, biskupów lubujących się w klerykach, arabskich uchodźcach, gwardzistach szwajcarskich, męskich prostytutkach, liczba orgii, tajnych schadzek, chemsex parties - poraża. Wieloletnie śledztwo francuskiego dziennikarza pokazuje jak to w Watykanie działa naprawdę. Frédéric Martel w "SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie" opisuje nie sensacyjki, tylko mechanizmy. Homoseksualizm to nie jest coś, co „czasem” się zdarza, księża geje to nie są zbłąkane owieczki, odosobnione „wypadki przy pracy” wielkiej instytucji. Martel stawia sprawę jasno: na homoseksualistach Kościół katolicki stoi. Im wyżej w hierarchii, tym jest ich więcej, a na szczytach Watykanu to już około 75%. Spośród 12 bliskich współpracowników Jana Pawła II, aż 8 było gejami – twierdzi. Papież Franciszek jest w Watykanie w mniejszości. Trudno mu okiełznać walczące ze sobą frakcje mniej lub bardziej konserwatywnych homoseksualistów-homofobów. Bo następna teza brzmi: im bardziej homofobiczny duchowny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest homoseksualistą. Martel sypie przykładami i wyjaśnia, jak działa system niewyobrażalnej hipokryzji i kłamstw. Wstrząsające wrażenie robi np. reportaż z rzymskiego dworca centralnego. Wśród eskortów, z którymi autor rozmawia, większość to młodzi emigranci. Najczęściej heteroseksualni. Najczęściej muzułmanie. Sprzedają swe usługi katolickim księżom kryptogejom - to ponoć najlepsi klienci. Wokół dworca naliczył Martel ponad 100 hotelików z pokojami na godziny. „Sodoma” ukazuje się równocześnie w wielu krajach. Podzielona jest na cztery części poświęcone pontyfi katom Franciszka, Benedykta XVI, Jana Pawła II i Pawła VI.

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 31

  Paetza głos też usłyszymy? Chłopaki trzymają sztamę..Oj trzymają.

 • gourmant

  Oceniono 29 razy 23

  Strategia odciągania od prawdziwych problemów - szkolnictwo, brak nauczycieli, służba zdrowia, ucieczka lekarzy, wzrost podatków i cen żywności, spadek inwestycji zagranicznych, praworządność, seryjne samobójstwa świadków, starzenie się społeczeństwa pomimo transferów socjalnych, spadek zysków spółek SP itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX