Kardynał Dziwisz solidaryzuje się z Jędraszewskim, a arcybiskup Depo porównuje go z Jezusem

39. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej dotarła na Jasną Górę. Podczas mszy świętej kończącej pielgrzymkę abp Marek Jędraszewski mówił o "złu zagrażających nam ideologii gender i LGBT". Solidarność z krakowskim metropolitą wyrazili kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskup Wacław Depo.
Zobacz wideo

- Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie! - apelował podczas krakowskiej pielgrzymki abp Marek Jędraszewski. Jego słowa przytacza TVP Info

Kard. Dziwisz i abp Depo wspierają abp. Jędraszewskiego. "Nie jest słuchany w całości, ale tak było z Jezusem"

O arcybiskupie Marku Jędraszewskim zrobiło się głośno, gdy w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wygłosił homilię w krakowskim Kościele Mariackim, w której mówił o "tęczowej zarazie". Po tych słowach wiele osób świeckich i wierzących (w tym duchownych) apelowało o odwołanie krakowskiego metropolity. Mimo szerokiego sprzeciwu wobec słów krakowskiego metropolity, z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim solidaryzuje się m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, który powiedział, że pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej w tym roku "ma szczególny charakter".

Kardynał podkreślił, że pielgrzymi chcą okazać solidarność, uznanie i wdzięczność za wszystko co robi dla diecezji i dla Polski metropolita Archidiecezji Krakowskiej. Jak powiedział, wszyscy licznie tu przybyli z przekonaniem, że trzeba walczyć o wartości moralne. "W tym przewodzi nam arcybiskup obecny krakowski" - mówił Stanisław Dziwisz.

Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wsparł także arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo, który porównał duchownego z Krakowa do Jezusa.

- Tutaj u stóp Matki Bożej codziennie zanosimy również modlitwę o jedność w Episkopacie a szczególnie teraz w intencji współbrata naszego księdza arcybiskupa Marka, który nie jest słuchany w całości, ale tak było z Jezusem, i dlatego Matka Boża z pewnością nas tutaj bardzo serdecznie umocni i tego mu życzę i dlatego jesteśmy tutaj razem - powiedział metropolita częstochowski.

Więcej o: