Kardynał Dziwisz solidaryzuje się z Jędraszewskim, a arcybiskup Depo porównuje go z Jezusem

39. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej dotarła na Jasną Górę. Podczas mszy świętej kończącej pielgrzymkę abp Marek Jędraszewski mówił o "złu zagrażających nam ideologii gender i LGBT". Solidarność z krakowskim metropolitą wyrazili kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskup Wacław Depo.
Zobacz wideo

- Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie! - apelował podczas krakowskiej pielgrzymki abp Marek Jędraszewski. Jego słowa przytacza TVP Info

Kard. Dziwisz i abp Depo wspierają abp. Jędraszewskiego. "Nie jest słuchany w całości, ale tak było z Jezusem"

O arcybiskupie Marku Jędraszewskim zrobiło się głośno, gdy w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wygłosił homilię w krakowskim Kościele Mariackim, w której mówił o "tęczowej zarazie". Po tych słowach wiele osób świeckich i wierzących (w tym duchownych) apelowało o odwołanie krakowskiego metropolity. Mimo szerokiego sprzeciwu wobec słów krakowskiego metropolity, z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim solidaryzuje się m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, który powiedział, że pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej w tym roku "ma szczególny charakter".

Kardynał podkreślił, że pielgrzymi chcą okazać solidarność, uznanie i wdzięczność za wszystko co robi dla diecezji i dla Polski metropolita Archidiecezji Krakowskiej. Jak powiedział, wszyscy licznie tu przybyli z przekonaniem, że trzeba walczyć o wartości moralne. "W tym przewodzi nam arcybiskup obecny krakowski" - mówił Stanisław Dziwisz.

Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wsparł także arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo, który porównał duchownego z Krakowa do Jezusa.

- Tutaj u stóp Matki Bożej codziennie zanosimy również modlitwę o jedność w Episkopacie a szczególnie teraz w intencji współbrata naszego księdza arcybiskupa Marka, który nie jest słuchany w całości, ale tak było z Jezusem, i dlatego Matka Boża z pewnością nas tutaj bardzo serdecznie umocni i tego mu życzę i dlatego jesteśmy tutaj razem - powiedział metropolita częstochowski.

Więcej o:
Komentarze (439)
Kardynał Dziwisz solidaryzuje się z Jędraszewskim, a arcybiskup Depo porównuje go z Jezusem
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 85 razy 75

  Nie ma żadnych "ideologii" gender i LGBT!!!!!
  Jest za to PANICZNY STRACH HIERARCHÓW KOŚCIELNYCH I POLITYKÓW PIS ... PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 62

  Solidarność koloratek, kto by pomyślał.. Proszę jak to wspólny "wróg" łączy. Równie solidarni są purpuraty gdy przenoszą zboka z parafii na parafię, z diecezji na diecezję. Wielowiekowe doświadczenie w tym temacie.

 • polakadam

  Oceniono 55 razy 47

  Jakoś dotychczas Jędraszewski lubił gender.
  Jednym z najbardziej aktywnych obrońców arcybiskupa Paetza był arcybiskup Marek Jędraszewski, obecnie metropolita krakowski, który uparcie ignorował delegacje kleryków, którzy przychodzili do niego z prośbami o pomoc w sprawie molestowania ich przez Paetza. Organizował też akcję podpisywania listów poparcia dla Paetza”. Nie wyobrażam sobie biskupa, który by nie był na te problemy molestowania kleryków otwarty i nie starał się ich zrozumieć. Pedał broni pedała.

 • arreis65

  Oceniono 53 razy 45

  znalezione na fb :
  "Zdrowe, wypindrowane, jurne byki, nieskalane żadną pracą, nienawykłe do żadnego wysiłku, nienauczone żadnej pracy, nawet zmywania, prania, sprzątania, czy przybicia młotkiem gwoździa. Nie mają pracy, rodziny, żony, dzieci, nie mają odpowiedzialności za nic. Uciekli przed nią w "stan duchowny". Nie płacą podatków, nie skalali się żadną pracą, nie odpowiadają za nikogo. Ale za to znają się na rodzinie, nauczaniu, wychowywaniu dzieci, życiu seksualnym, ginekologii, ciąży, macierzyństwie i ojcostwie. Ich religia nakazuje im celibat a 70 % księży jest lub było w zwiazku, wielu ma dzieci. Ale wiernych namawiają do wstrzemięźliwości, seks to dla nich temat tabu, choć ciągle o nim myślą lub mówią. W młodości nie mieli odwagi, by poderwać kobietę, czy przyznać się do skłonności homo, więc "poszli na księdza".
  Polskę omotało towarzystwo 30 000 nierobów w dziwnych kieckach i koronkach, których trzeba wykarmić, odziać i zapewnić im godny transport i rozrywki na wysokim poziomie którzy mówią, nam, jak mamy żyć, choć sami zupełnie nie znają życia, bo utrzymujemy ich my, z naszych pieniędzy, z naszych podatków. Więc niech mi nikt nie mówi, że ja mam ich szanować. Za co?
  Żaden mafioso nie potrafił takich sił zorganizować, żeby żyć w bogactwie i nieróbstwie przez całe życie.
  A u nas prawie 40 milionowy naród daje się oszukiwać takim cwanym cudakom..."

 • ps11111ps

  Oceniono 47 razy 35

  Ciekawe, czy panowie Jedraszewski i Dziwisz celowo robią wszystko by przyspieszyć odpływ wiernych z małopolskich kościołów? Nikt tak wiele jak oni nie zrobił w celu laicyzacji Polski! Tacy wspócześnie pożyteczni idioci.

 • iso2

  Oceniono 45 razy 31

  Polski kościół katolicki to organizacja o charakterze przestępczym. To rak, który toczy nasz kraj.

 • szats69

  Oceniono 30 razy 26

  Czy naiwni umiarkowani katolicy dalej się łudzą, że ten kościół może się zmienić? Że wyskok Jędraszewskiego, to nie jest cały Kościół? Otóż tak, Jędraszewskiego popiera cały episkopat. Nie pojawił się ani jeden wysoki hierarcha, który by Jędraszewskiego skrytykował. Ani jeden.

 • jakub13579

  Oceniono 25 razy 23

  arcybiskup jądraszewski , mały podły szatanek. dupo prawie mu dorównuje. Nad wszystkimi stoi rydzyk i szczuje. Podła wataha . Spieprzać dziady.

 • asr1

  Oceniono 26 razy 22

  Odpał zupełny, mam nadzieję, że zdrowa część wiernych kk przejrzy na oczy, kapciowy który powinien siedzieć na ławie oskarżonych za współudział w ukrywaniu zbrodni pedofilii w kk jest ostatnim który ma prawo zabierać głos. To jest skala deprawacji polskich biskupów kk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX