Pijany przewodnik prowadził dzieci na wycieczkę w góry. W organizmie miał 3 promile alkoholu

W sobotę beskidzcy goprowcy odpowiedzieli na nietypowe zgłoszenie. Opiekun grupy kilkudziesięciorga dzieci podejrzewał, że przewodnik górski, który prowadził wycieczkę, jest pijany. Późniejsze badane wykazało, że mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w sobotę w rejonie Szczyrku w Beskidach. GOPR o 12.30 otrzymał zgłoszenie od opiekuna grupy dzieci, że ich przewodnik górski jest najprawdopodobniej pijany. Po dotarciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że mężczyzna jest faktycznie pod wpływem alkoholu i zawiadomili o sytuacji policję, prosząc o jego odbiór. 

- Mężczyzna został przekazany patrolowi o godz. 14:00. Przewodnik był w pracy i prowadził wycieczkę kilkudziesięciorga dzieci - poinformował dyżuru w Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Beskidzkiej GOPR serwis portalgorski.pl.

Jak podaje Radio Opole, badanie wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu we krwi.

Więcej o:
Komentarze (51)
Pijany przewodnik prowadził dzieci na wycieczkę w góry. W organizmie miał 3 promile alkoholu
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 25 razy 23

  Polak to taki duzy niesporczak. Nie tylko by przezyl na ksiezycu, ale jeszcze wycieczki by na nim oprowadzal. Bez skafandra awkors!

 • jurek4491

  Oceniono 30 razy 20

  O co chodzi , jak pijak to patriota - SUWEREN PiS-u , właśnie takich potrzebują .

 • cozano

  Oceniono 29 razy 19

  U normalnego człowieka już poziom półtora promila powoduje zakłócenia w utrzymaniu równowagi. Jeśli ktoś dzielnie trzyma się na nogach przy trzech promilach, to znaczy że organizm bardzo nawykły do alkoholu w sporych ilościach.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 23 razy 17

  Co się za rządu cepów porobiło. Ludzie chleją w pracy jak za komuny! a władza nic tylko rozdaje kolejne "owoce wzrostu gospodarczego". Niedługo powstały z kolan naród będzie tak pijany, że nie trafi ręką do rozporka

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 10

  To prawie jak ten przewodnik w samolocie.Powiedział że się zmieścimy.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 19 razy 9

  Na tych terenach to norma ,mężczyzna musi być ostrzyżony ogolony zawsze we krwi minimum 2 promile inaczej nie funkcjonuje. Oni już się rodzą z pół promila

 • adstr

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież na zdjęciu ilustrującym artykuł jest napis, z którego wynika, że trzeba mieć 3 minimum. No i tyle miał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX