Biłgoraj: Policja poszukuje chorego psychicznie mężczyzny. Z siekierą i widłami zbiegł do lasu

Policja z Biłgoraja prowadzi poszukiwania 42-letniego mężczyzny, który podczas interwencji najpierw zaatakował funkcjonariuszy widłami, a potem zbiegł do lasu. Oprócz wideł, ma przy sobie siekierę i agresywnego psa. - Mężczyzna może być niebezpieczny - ostrzega policja.
Zobacz wideo

W sobotę nad ranem biłgorajscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w gminie Potok Górny. 42-letni mężczyzna miał grozić najbliższym siekierą.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna zaatakował ich widłami, poszczuł ich psem i uszkodził radiowóz. Jak podaje "Gazeta Biłgoraj", policjanci użyli wobec niego paralizatora i oddali strzały ostrzegawcze. Nie pozwoliło im to jednak zatrzymać agresywnego 42-latka. Zamiast tego, zbiegł on do lasu, mając przy sobie widły i siekierę. Za nim pobiegł pies mężczyzny w typie wilczura. 

Biłgoraj. Policja poszukuje niebezpiecznego mężczyzny w siekierą i widłami

Teraz policja prowadzi poszukiwania mężczyzny. Okazuje się, że był on leczony psychiatrycznie. RMF FM informuje, że w ostatnim czasie prawdopodobnie przestał brać leki, które pozwalały mu funkcjonować poza szpitalem. Aktualnie ma się przemieszczać lasem w stronę Podkarpacia.

Policja ostrzega, że 42-latek może być niebezpieczny. Radzi, aby w przypadku, kiedy się go zobaczy, nie podchodzić, tylko zawiadomić służby, dzwoniąc pod numer 112.

Poszukiwany ma 180 cm wzrostu, waży około 100 kg. Jest krępy, ma krótkie, siwiejące włosy, twarz owalną, przylegające uszy. Jest ubrany w granatową koszulkę i jeansy. Może mieć obrażenia lewej nogi.

Więcej o: