Początek tygodnia zapowiada się burzliwe. Mogą wystąpić ostrzeżenia nawet dla 11 województw [POGODA]

Według synoptyków w poniedziałek i wtorek możemy spodziewać się silnych wyładowań, opadów gradu i intensywnego deszczu. Taka prognoza pogody przewidywana jest dla zachodniej i południowej Polski. Możliwe, że pojawią się ostrzeżenia meteorologiczne.

Według prognozy zagrożeń IMGW na najbliższe trzy dni, pogoda na początku tygodnia będzie bardzo gwałtowna. Zapowiadane są silne burze, opady gradu i intensywny deszcz. IMGW może wydać ostrzeżenia meteorologiczne związane z wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk pogodowych. 

Pogoda w poniedziałek. Zagrożone 11 województw

IMGW przewiduje, że w poniedziałek burze z gradem mogą wystąpić w 11 województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Według prognozy TVN Meteo najbardziej intensywnie może padać w województwach dolnośląskim i opolskim. Prognozowane są również porywy wiatru. W województwach mazowieckim i lubelskim mogą one osiągnąć prędkość nawet do 90 km/h. 

W niektórych regionach niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić również w nocy. Przewidywane przez IMGW ostrzeżenia 1. stopnia miałyby obowiązywać do 7.30 we wtorek.

Pogoda w poniedziałek. Utrzymuje się zagrożenie burzami z gradem

Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że również we wtorek mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska atmosferyczne - przede wszystkim burze z gradem. Spodziewane są one jednak na mniejszym terenie: w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, małopolskim i podkarpackim.

Dla tych regionów mogą zostać wydane ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia obowiązujące do godziny 7.30 w środę 14 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (49)
Początek tygodnia zapowiada się burzliwe. Mogą wystąpić ostrzeżenia nawet dla 11 województw [POGODA]
Zaloguj się
 • maxwywar2

  Oceniono 27 razy 21

  Po tym jak zidiociała prokuratura postawiła synoptykom zarzut o nie ogloszenie alertu gdy zginely harcerki w zeszlym roku - alerty będą przy każdym pierdnięciu.

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 11 razy 7

  Te, imitacja dziennikarza. Powinno być burzowo. Burzliwy to może być Twój związek.

 • baxter21

  Oceniono 15 razy 7

  A czy dziś jest niedziela handlowa ?? Bo nie napisaliście jeszcze nic o tym

 • jaceq

  Oceniono 9 razy 7

  Tradycyjnie, najskuteczniejsze są modły o deszcz na Śląsku.
  A w Warszawie chyba nie potrafią się modlić, bo sucho jak diabli.

 • scierplaminoga

  Oceniono 2 razy 0

  tak, pisałem to po ostatnich upałach, że jeszcze jeden taki skok temperaturowy czeka nas w wakacje i tyle. No i oczywiście suchy i ciepły wrzesień i październik... jak co roku od kilku ładnych lat.

 • adok1103

  Oceniono 2 razy 0

  Deszczowy i burzliwe 🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX