Bp Dec pozazdrościł wypowiedzi abp. Jędraszewskiemu. "Diabeł przebrał się w szaty tęczowe"

Biskup Ignacy Dec najwyraźniej pozazdrościł abp. Markowi Jędraszewskiemu kontrowersyjnych wypowiedzi na temat społeczności LGBT. - Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe - powiedział hierarcha kościelny podczas nocnego czuwania diecezji świdnickiej w Częstochowie.

Biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec zabrał głos podczas nocnego czuwania tuż przez zakończeniem XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji świdnickiej do Częstochowy. 

- Są trudy cielesne, psychiczne i duchowe. Są trudy osobiste, rodzinne, społeczne, narodowe. Z pewnością wielu spośród nas ma świadomość trudów cielesnych. Wszyscy mamy jakieś niedomagania biologiczne - cytuje duchownego "Gość Niedzielny". - O wiele poważniejsze i często bardziej bolesne są trudy psychiczne i duchowe: mąż alkoholik, niewierny współmałżonek, syn, córka, którzy nie chcą się modlić, którzy nie dają się nakłonić do uczestnictwa w niedzielnego Eucharystii, pójścia do spowiedzi - tłumaczył wiernym.

Bp Dec: Diabeł przebrał się w szaty tęczowe

Nie zabrakło odniesień do społeczności LGBT. Nie stanął jednak w jej obronie, za to przyjął narrację arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który użył niedawno określenia "tęczowa zaraza".

Zobacz wideo

- Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe - stwierdził. Jak dodał, broniący zasad Kościoła Katolickiego bywają "poniżani i boleśnie doświadczani nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych, jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dziś w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich". - Przez kamieniowanie medialne za wypowiedzi w obronie wartości katolickich i narodowych, za sprzeciw wobec znieważania świętych znaków i parodiowania świętych obrzędów - mówił. 

Podkreślił jednak, że Kościół potępia "grzech, który zniewala ludzi", a nie ich samych.

Więcej o:
Komentarze (557)
Bp Dec pozazdrościł wypowiedzi abp. Jędraszewskiemu. "Diabeł przebrał się w szaty tęczowe"
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 107 razy 85

  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam.
  Koncentracja kanalii i durniów wśród hierarchów kk w Polsce jest zatrważająca.

 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 53

  Szatany w czarnych kieckach odwracają uwagę od własnych problemów z pedofilią.

 • pe2

  Oceniono 51 razy 43

  Durny zmiażdżycowany kutafon. Powiedzenie "diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni" dotyczy właśnie fałszywych kaznodziejów. Przedstawiciele LGBT nie wygłaszają kazań i nie pouczają katolików jak oni mają żyć. Robią to zadufani w sobie hierarchowie pseudo-katolickiej sekty, którym od dobrobytu i uciech cielesnych pomieszało się w łepetynach. Przyjdzie czas, gdy ludzie wezmą ich na widły i powieszą na latarniach, tak jak już kiedyś wieszali biskupów targowickich zdrajców.

 • wiedzminizm

  Oceniono 45 razy 39

  Swymi wypowiedziami hierarchowie dają obraz intelektualny polskiego kościoła. Prymitywny, zaściankowy kościół wiejskich proboszczów, który odstraszył od siebie wszystkich intelektualistów. Oni nawet nie zdają sobie sprawy jak szybko się staczają. Za kilkanaście lat będą wspominać przy kielichu czasy świetności i wynajmować puste świątynie na potańcówki.

 • pub

  Oceniono 44 razy 38

  To biskupi już nie w czerwieni chadzają? Ładnie muszą w tęczowych sukienkach wyglądać.

 • j717171

  Oceniono 38 razy 36

  Diabeł ma czerwona szatę biskupia i tęczowe ciuszki ornatow: fioletowe, czerwone, zielone, żółte (złote). Biskup wie co mówi, bo mówi o sobie.

 • kolor

  Oceniono 40 razy 34

  Ale pojechał po swoich kumplach uwielbiających tęczowe stroje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX