Prognoza pogody na tydzień [12-18 sierpnia]. Na zmianę słonecznie i deszczowo

Prognoza pogody na tydzień 12-18 sierpnia. Poza poniedziałkiem w Polsce nie przewiduje się bardzo wysokich temperatur. Przez większą część tygodnia możemy liczyć maksymalnie na temperatury od 20 do 25 stopni.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz pogoda w tym tygodniu będzie należała do zmiennych. Poniedziałek rozpocznie się dla mieszkańców centralnej i południowej Polski upalnymi temperaturami i burzami. W następnych dniach będzie na zmianę słonecznie i deszczowo.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Upalny początek tygodnia i znaczne ochłodzenie

W poniedziałek czekają nas bardzo zróżnicowane temperatury. Na Pomorzu będzie jedynie 22-23 stopnie. Z kolei na południu Polski: w Krakowie, Rzeszowie i Katowicach, termometry pokażą aż 33 stopnie. Polska podzieli się więc na chłodną północ i upalne południe oraz centrum kraju. W poniedziałek przewidywane jest także umiarkowane zachmurzenie i opady deszczu, które ominą jedynie województwo świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i śląskie. W pozostałych regionach będzie padać. Dodatkowo od województwa lubuskiego, przez Dolny Śląsk, Wielkopolskę, Kujawy, województwo łódzkie, Mazowsze i Podlasie przejdzie burzowy front. Sytuacja pogodowa zmieni się już we wtorek, na który przewiduje się znaczne spadki temperatur. W całym kraju prognozowane są temperatury od 21 do maksymalnie 23 stopni. W całej Polsce synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane na wschodzie i północy oraz duże na zachodzie i południu kraju. Na krańcach wschodnich regionów pojawiać się będą także burze. W całej Polsce przelotnie prognozuje się średnie i intensywne opady deszczu.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. W kolejnych dniach ciepło, przeważnie słonecznie

Pogoda poprawi się już w środę. Temperatury będą utrzymywać się na dobrym poziomie - 20 stopni będzie na Pomorzu, Podlasiu czy Lublinie. Najcieplejszy dzień przewidywany jest dla Katowic i Krakowa, gdzie będzie około 23 stopni. W pozostałych regionach od 21 do 22 stopni. Środa będzie bardzo słoneczna na zachodzie, południu i centrum kraju. Przelotne opady deszczu przewidywane są jedynie w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W czwartek deszcz przewidywany jest w Gdańsku, Szczecinie i Zielonej Górze. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia i brak jakichkolwiek opadów. Będzie także cieplej: od 21 stopni na Pomorzu do około 24-26 stopni na południu i centrum kraju. W piątek duże zachmurzenie oraz intensywne opady deszczu zapowiadane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i lubuskim. Pozostałe regiony mogą liczyć na niemal bezchmurne niebo i dużą dawkę słońca. W piątek termometry pokażą od 20 stopni na Pomorzu do 23 stopni w Łodzi i Rzeszowie.

Pogoda na weekend. W weekend czeka nas zmienna pogoda

W sobotę deszczowy front przesunie się nad województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie i lubelskie. Na zachodzie i południu kraju zachmurzenie głównie małe, bez większego ryzyka nawet przelotnych opadów deszczu. W pierwszy dzień weekendu przewidywana jest temperatura od 20 stopni na północy i wschodzie do 22 stopni na zachodzie kraju. Lepsza pogoda w zdecydowanej części kraju czeka nas w niedzielę. W ostatni dzień tygodnia padać będzie ponownie tylko na Pomorzu, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Termometry w niedzielę pokażą ponownie od 20 do 22 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: