Świętokrzyskie: Uderzył w pociąg z cysternami i uciekł. Policja szuka sprawcy

Na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej (woj. świętokrzyskie) zderzyły się samochód osobowy i pociąg towarowy. Policja szuka kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek 8 czerwca ok. godziny 21:30. W Wólce Plebańskiej zderzyły się samochód osobowy i pociąg towarowy relacji Koluszki-Widełki. Pociąg przewoził 30 cystern z olejem napędowym i dziewięć cystern z benzyną - pisze tvn24.pl, powołując się na słowa podkom. Sylwii  Sobczyńskiej, oficer prasowej Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Zderzenie na przejeździe kolejowym. Kierowca uciekł, maszyniście nic się nie stało

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, który jest oznakowany znakiem stop. Z ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Seat Leon nie zastosował się do niego, a po zderzeniu z pociągiem oddalił się z miejsca. Radio Zet podje, że mężczyzna zdołał wyjść z samochodu przed uderzeniem pociągu, a następnie uciekł na piechotę. Policja próbuje ustalić tożsamość kierowcy.

Maszyniście pociągu nic się nie stało, był trzeźwy. Po tym, jak policja zakończyła czynności na miejscu zdarzenia, pociąg ruszył w kierunku docelowym.

Do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym doszło pod koniec maja w Jędrzejowie. Kierowca ciągnika mimo zamykającej się zapory wjechał na przejazd:

Zobacz wideo
Więcej o: