Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy 11 sierpnia wypada niedziela handlowa? Czy będziemy mogli dziś zrobić zakupy? Przypominamy, jakie zasady dotyczące niedziel handlowych obowiązują w 2019 roku.
Zobacz wideo

Z obowiązujących przepisów wynika, że 11 sierpnia, a więc dzisiaj, nie wypada niedziela handlowa. To, kiedy możemy robić zakupy, a kiedy nie, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wynika z niej, że w tym roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wyjątkami są tylko kwiecień i grudzień - w te miesiące niedziel handlowych jest więcej, żebyśmy mieli więcej czasu na przygotowania do świąt wielkanocnych i bożonarodzeniowych. 

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany w przepisach nas czekają?

W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w roku, a w 2019 już tylko raz. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w 2020 roku i w latach kolejnych - od nadchodzącego stycznia będzie obowiązywać zasada, że niedziele handlowe wypadają tylko siedem razy w ciągu roku.

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 11 razy 5

  Bardzo wyczerpujący artykuł dobrze, że ktoś z kierownictwa padł aby konkretną odpowiedź zaznaczyć grubymi literami, i to jest to na co czekam. Wiem, że dzisiaj nie spotkam po moją ulubioną żabką na ławce w krzakach Franciszka Krzysia Ziutka Joli i Basi, No nic spotkam i zapewne w kościele bo to są bardzo religijni ludzie.

 • steelhave

  Oceniono 4 razy 2

  U mnie na wsi ajent otwiera sieciówkę w każdą niedzielę, a nawet większe święta. Staje za ladą z rodziną i zbija w te dni kokosy. Głównie na piwie. Spotkałem tam znajomego na zakupach. Gadka szmatka, znajomy mówi - pojechałbym z dziećmi do miasta do galerii, ale dzisiaj nieczynne. Zaopatrzyłem się w browar i sobie popiwkujemy ze znajomymi. Jakbym jechał to bym nie pił. Może w tym coś jest. Kościół zadowolony z zamkniętych sklepów. Pracowici ajenci mają kolosalne obroty, akcyza z alkoholu płynie do państwowego skarbca, jest na pięćset i jest na pięć set.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 6 razy 2

  W handlowe niedzielę nie chcemy ruchomych schodów w galeriach. Dlaczego?!:- ano dlatego, że w ostatnią handlową niedzielę nasza wycieczka stanęła pośrodku wjazdu ponieważ takowe się zepsuły, i co wrzaski krzyki stres płacz!!, jeżeli ten stan rzeczy się nie zmieni będziemy przyjeżdżać tylko do parterowych obiektów handlowych lub piętrowy Gdzie są normalne schody lub drabina.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 8 razy 2

  Już sam nie wiem jak wejść do centrum handlowego Arkadia już pół roku próbuję !!,niestety, jestem przecież grzeczny drzwi się kręcą dookoła Więc chodzę grzecznie cały czas dookoła i co??!.

 • musibyclogin

  Oceniono 7 razy 1

  Dziękuję Urszulko, jednocześnie niepokoję się, że tylu uzurpatorów z agory zaczyna zabierać Ci chleb, jacyś abe, npk, arki też się rzucili na ten temat, tfu tfu... Oryginalne artykuły o niedzielach tylko od Urszuli Z!!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 0

  No żesz... I znowu UZ rzygnął swoją bezgraniczną głupotą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX