Kostecki przed śmiercią był świadkiem w sprawie Tomasza G. Sąd umieścił ich w jednym areszcie

Pięściarz Dawid "Cygan" Kostecki przed śmiercią przebywał w tym samym areszcie, co oskarżony o rozbój Tomasz G. - podaje "Rzeczpospolita". Kostecki miał zeznawać w sprawie Tomasza G. jako świadek. Pięściarz na początku sierpnia popełnił samobójstwo. Okoliczności jego śmierci są badane.
Zobacz wideo

Pięściarz Dawid "Cygan" Kostecki w piątek 2 sierpnia popełnił samobójstwo w celi Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce.

Sportowiec odbywał karę 5 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wyrok odsiadywał w Rzeszowie, jednak w czerwcu został przewieziony do Warszawy w związku z procesem oskarżonego o rozbój Tomasza G. Kostecki miał zeznawać w sprawie jako świadek prokuratury.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", w tym samym areszcie na Białołęce przebywał również Tomasz G. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ, kierując tam Kosteckiego, nakazał jednocześnie strażnikom, by izolować od siebie obu mężczyzn.

"Cygan" mógł zostać ulokowany w areszcie na Służewcu, jednak tam nie trafił. Rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w odpowiedzi na pytania "Rzeczpospolitej" powołał się m.in. na rozporządzenie ministra sprawiedliwości, z którego wynika, że osadzony musi być kierowany do aresztu śledczego położonego najbliżej wzywającego go sądu.

Dawid Kostecki i Tomasz G. spotkali się na początku lipca na sali sądowej, pięściarz nie złożył jednak zeznań, bo proces został odroczony. Kolejną rozprawę zaplanowano na 14 sierpnia.

Dawid Kostecki na zawodowych ringach Kostecki stoczył 41 walk. Wygrał 39, z czego 25 przez nokaut. Poniósł 2 porażki. W przeszłości w wadze półciężkiej był m.in. interkontynentalnym mistrzem federacji WBA i młodzieżowym mistrzem świata WBC. Miał 38 lat.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia [https://liniawsparcia.pl/] pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: