Pogoda na dziś - poniedziałek 12 sierpnia. Ostrzeżenia przed wieczornymi burzami

Pogoda na dziś - poniedziałek 12 sierpnia. W drugiej części dnia meteorolodzy przewidują deszcz i burze w niemal całym kraju. Nie będzie badać tylko na południu i południowym wschodzie Polski.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na dziś duże różnice temperatur miedzy północną i południową Polską. W najchłodniejszym Koszalinie i Szczecinie będzie dziś tylko 22 stopni. Z kolei termometry w Krakowie, Rzeszowie i Katowicach pokażą aż 33 stopnie.

Temperatura. Upalny dzień w południowej i centralnej Polsce

Najniższa temperatura zapowiada jest dziś dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, gdzie będzie maksymalnie kolejno 22 i 23 stopnie. Od 25 do 26 stopni będzie dziś w województwie kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Najbardziej upalny dzień zapowiadany jest dla południowej Polski. W Rzeszowie, Krakowie i Katowicach termometry pokażą aż 33 stopnie. Równie ciepły dzień, 30-31 stopni, czeka mieszkańców Warszawy, Kielc, Lublina, Opola i Wrocławia. W pozostałych regionach od 27 do 29 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 12 sierpniaPogoda na dziś - poniedziałek 12 sierpnia fot. gazeta.pl

Opady. Przelotne opady w ciągu dnia, wieczorem także burze

Meteorolodzy zapowiadają w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane w pierwszej części dnia dla zachodniej i północnej Polski. Potem chmury pojawią się także na wschodzie kraju przynosząc również opady deszczu. Rozpogodzenia zapowiadane są jedynie w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim, gdzie przez cały dzień będzie ciepło i słonecznie. Burzowy front zacznie nadchodzić od zachodu w godzinach popołudniowych - a wieczorem pojawią się także w centrum. Dokładniej burze zapowiadane są w pasie od województwa lubuskiego, przez Dolny Śląsk, Wielkopolskę, Kujawy, województwo łódzkie, Mazowsze i Podlasie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - poniedziałek 12 sierpnia. Ostrzeżenia przed wieczornymi burzami
Zaloguj się
  • peryskopowy liopleurodon

    Oceniono 4 razy 2

    A ty jak zwykle pogoda pogoda pogoda. Czy wy wiecie co to jest okno, oraz termometry przyścienny zanim na zewnątrz??. Ja szukam konkretnego artykułów o handlowych lub niehandlowych niedzielach a tu nic!!

  • mjuhbun

    Oceniono 2 razy 0

    Setki tysięcy ton śmieci w morzach i oceanach a my się dziwimy że natura się zbuntowała na taką cywilizację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX