Basen w Łęcznej zamknięty dwa dni po otwarciu. Powodem skok burmistrza do wody

Mieszkańcy Łęcznej (woj. lubelskie) czekali na otwarcie basenu od półtora roku. W poniedziałek obiekt został oddany do użytku, ale tylko na dwa dni. Dyrekcja podjęła decyzję o ponownym zamknięciu, ponieważ pojawiło się podejrzenie zanieczyszczenia wody. Spowodował je z pozoru niewinny skok burmistrza do wody.

Basen w Łęcznej został oddany do użytku w poniedziałek 5 sierpnia. Przez ostatnie półtora roku trwały tam remont, przez którego mieszkańcy lubelskiej miejscowości nie mogli z niego korzystać. 

Basen w Łęcznej znowu zamknięty. Powodem skok burmistrza

Basen przeszedł generalny remont, podczas którego wymieniono niemal wszystko - od infrastruktury uzdatniającej wodę po nieckę basenową i glazurę na ścianach. Władze miasta informowały, że z basenu będzie można korzystać do końca sierpnia za darmo, ale okazuje się, że mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać.

Powodem jest film promocyjny, mówiący o tym, że basen w Łęcznej został oddany do użytku. Z okazji zakończenia remontu, burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski wskoczył do odnowionego basenu w ubraniu. Wszystko zostało nagrane i umieszczone of oficjalnym YouTubie gminy Łęczna. "Była to ostatnia i generalna próba obiektu przed jego otwarciem" - pisał w poniedziałek lokalny portal Łęczna24.pl. 

Zobacz wideo

Okazuje się, że próba generalna nie poszła tak, jak się spodziewano. Basen został zamknięty decyzją dyrekcji dwa dni po ponownym otwarciu z obawy, że skok do wody w ubraniu mógł doprowadzić do zanieczyszczenia. 

Pojawiły się informacje, że ten incydent mógł spowodować pogorszenie jakości wody w basenie. W związku z tymi obawami, dyrekcja szkoły podjęła decyzję o zamknięciu basenu

- mówi o2.pl Elżbieta Piłka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej. Wyniki badania wody będą znane na początku przyszłego tygodnia.

Więcej o: