Basen w Łęcznej zamknięty dwa dni po otwarciu. Powodem skok burmistrza do wody

Mieszkańcy Łęcznej (woj. lubelskie) czekali na otwarcie basenu od półtora roku. W poniedziałek obiekt został oddany do użytku, ale tylko na dwa dni. Dyrekcja podjęła decyzję o ponownym zamknięciu, ponieważ pojawiło się podejrzenie zanieczyszczenia wody. Spowodował je z pozoru niewinny skok burmistrza do wody.

Basen w Łęcznej został oddany do użytku w poniedziałek 5 sierpnia. Przez ostatnie półtora roku trwały tam remont, przez którego mieszkańcy lubelskiej miejscowości nie mogli z niego korzystać. 

Basen w Łęcznej znowu zamknięty. Powodem skok burmistrza

Basen przeszedł generalny remont, podczas którego wymieniono niemal wszystko - od infrastruktury uzdatniającej wodę po nieckę basenową i glazurę na ścianach. Władze miasta informowały, że z basenu będzie można korzystać do końca sierpnia za darmo, ale okazuje się, że mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać.

Powodem jest film promocyjny, mówiący o tym, że basen w Łęcznej został oddany do użytku. Z okazji zakończenia remontu, burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski wskoczył do odnowionego basenu w ubraniu. Wszystko zostało nagrane i umieszczone of oficjalnym YouTubie gminy Łęczna. "Była to ostatnia i generalna próba obiektu przed jego otwarciem" - pisał w poniedziałek lokalny portal Łęczna24.pl. 

Zobacz wideo

Okazuje się, że próba generalna nie poszła tak, jak się spodziewano. Basen został zamknięty decyzją dyrekcji dwa dni po ponownym otwarciu z obawy, że skok do wody w ubraniu mógł doprowadzić do zanieczyszczenia. 

Pojawiły się informacje, że ten incydent mógł spowodować pogorszenie jakości wody w basenie. W związku z tymi obawami, dyrekcja szkoły podjęła decyzję o zamknięciu basenu

- mówi o2.pl Elżbieta Piłka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej. Wyniki badania wody będą znane na początku przyszłego tygodnia.

Więcej o:
Komentarze (266)
Basen w Łęcznej zamknięty dwa dni po otwarciu. Powodem skok burmistrza do wody
Zaloguj się
 • kor102

  Oceniono 161 razy 143

  To niech sanepid pobierze próbki i zbada, zamiast miałczeć.
  Pewnie inne opcje polityczne.
  Głupota znowu wygrała.

 • dziadekjam

  Oceniono 128 razy 108

  Gday wskoczył ksiądz w stroju organizacyjnym, to by to za poświęcenie basenu uznano..:-)

 • onduma

  Oceniono 90 razy 84

  Ale glupota. Popatrzcie ilu turystow w Aquaparkach nawet nie oplucze sie przed wejsciem. Mysle, ze na duzych aquaparkach to moze byc kilkaset dziennie

 • justas32

  Oceniono 61 razy 51

  Nie wiem kto głupszy - burmistrz, Sanepid czy posłowie uchwalający takie przepisy ...

 • krzywelustro

  Oceniono 61 razy 45

  Wszystko wskazuje na to, że pan burmistrz w basenie się ze***ł.

 • cozano

  Oceniono 34 razy 30

  Czy jeśli na basen przychodzi jakiś brudas, który na dodatek jeszcze załatwi się w wodzie, to też z automatu zamy się basen?

 • wielkioprawca

  Oceniono 38 razy 26

  Ci z SANEPIDU powinni się pierdzielić w te puste dyńki.
  Ktoś nie lubi miejscowego burmistrza i to są jakieś miejscowe rozgrywki.
  a te osoby z SANAPINDU powinny zostać ukarane za marnowanie środków publicznych.
  Dlatego nie wolno dopuścić by ustawodawca nadawał jej nadmierne uprawnienie bo to państwo w państwie.

 • nieotake

  Oceniono 29 razy 23

  Musi dotarło do Sanepidu powodowane poczuciem obywatelskiego obowiązku zawiadomienie, że pan burmistrz to syfilityk, fleja, niechluj i wuj niemyty, co ma swoje za uszami, gnój za pazurami, brudne kopyta i eiaculatio praecox.
  I jeszcze puszcza bąki nosem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX