IMGW ostrzega: burze i gradobicie możliwe na północy Polski

Czwartek 8 sierpnia to kolejny dzień, w czasie którego wystąpić mogą intensywne opady deszczu, burze i gradobicia. Dziś będzie jednak spokojniej niż wczoraj, a burze będą występować przede wszystkim na północy kraju.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dziś po południu możliwe są burze z opadami deszczu, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 65-70 km/h. Najwięcej opadów prognozuje się dla północnej części Polski, gdzie przewidywana całkowita wysokość opadów deszczu może sięgnąć 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju w czasie burz może wiać wiatr o prędkości 60-65 km/h, a opady deszczu osiągną do 15 mm. 

Ostrzeżenia IMGW. Wydano alerty dla wschodniej, północnej i południowej części kraju

Mimo, że na południu Polski prawdopodobieństwo opadów deszczu jest najmniejsze, wciąż obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne. Na stronie pogodynka.pl czytamy, że do 7:30 w piątek obowiązują ostrzeżenia II stopnia przed burzami z gradem w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, mazowieckim i lubelskim, ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim oraz ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Więcej o: