Pogoda na weekend 10-11 sierpnia. Czeka nas bardzo ciepły koniec tygodnia

Prognoza pogody na weekend 10-11 sierpnia. Ostatnie dni tego tygodnia zapowiadają się głównie ze słoneczną i ciepłą pogodą. Jedynie w sobotę przewidywane są przelotne opady deszczu oraz lokalne burze.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują ciepły, a momentami nawet upalny weekend. Mimo deszczowej soboty czekają nas ogólnie bardzo duże rozpogodzenia.

Pogoda na sobotę 10 sierpnia. Upalna i deszczowa sobota

W sobotę synoptycy przewidują wysokie temperatury. 30 stopni pokażą termometry w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Równie ciepło, 29 stopni, będzie w województwie wielkopolskim i łódzkim. Najniższa temperatura przewidywana jest na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach, gdzie będzie 26 stopni. W pozostałych regionach termometry pokażą 28 stopni.

Tego dnia przelotne opady deszczu zapowiadane są w całym kraju. Najbardziej intensywny deszcz prognozowany jest dla województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W pozostałych regionach więcej szans na rozpogodzenia. Dodatkowo burze zapowiadane są w Zakopanem, Kielcach, Olsztynie i Suwałkach. Mimo deszczowego frontu synoptycy nie przewidują dużego zachmurzenia - przez większą część dnia pojawiać się będą chmury o małym i umiarkowanym natężeniu.

Pogoda na niedzielę 11 sierpnia. Czeka nas słoneczny i ciepły koniec tygodnia

Na koniec tygodnia synoptycy zapowiadają najwyższą temperaturę dla województwa lubuskiego. Tam będzie maksymalnie 28 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Opolu, Wrocławiu i Łodzi. 26 stopni prognozowanych jest w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. W pozostałych północnych regionach, równie ciepło, bo około 25 stopni.

W pierwszej części dnia duże zachmurzenie zapowiadane jest jedynie w województwach mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. W tych regionach przewidywane są również poranne burze. Wieczorem deszcz znowu pojawi się na południowych krańcach Polski. Po południu jednak już w całej Polsce czeka nas dużo słońca i niemal bezchmurne niebo.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (1)
Pogoda na weekend 10-11 sierpnia. Czeka nas bardzo ciepły koniec tygodnia
Zaloguj się
  • Megalodon akwaryjny

    Oceniono 2 razy 2

    ......."Ładną mamy dzisiaj pogodę"- odzew-." W zeszłym roku o tej porze padał deszcz"- potwierdzenie hasła-"deszcz ze śniegiem"( serial Stawka większa niż życie), Napiszcie lepiej czy dzisiaj rano Kuchciński miał normalny stolec, czy tak jak wczoraj przed dymisją ważył się ze strachu na nogi( bardzo ostra biegunka ze strachu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX