Kościerzyna. Napaść seksualna na 12-latkę. Policja opublikowała portret poszukiwanego

Policja stworzyła portret pamięciowy mężczyzny, który jest sprawcą napaści seksualnej na 12-latkę. Napastnik zaatakował dziewczynkę niedaleko ośrodka wypoczynkowego w Garczynie koło Kościerzyny.
Zobacz wideo

W momencie zdarzenia 12-latka jechała rowerem na plażę przy ośrodku wypoczynkowym w Garczynie koło Kościerzyny. Kiedy przejeżdżała przez leśną ścieżkę, zaatakował ją nieznany jej mężczyzna. Napastnik zrzucił dziewczynkę z roweru, a kiedy upadła, dotykał jej miejsc intymnych. Przestraszony krzykiem nastolatki mężczyzna uciekł w kierunku lasu.

Kościerzyna: Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny, który napadł na nastolatkę

12-latka powiedziała o napaści ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeczesywanie lasu nie przyniosło rezultatów - pisze Radio Gdańsk. Dziewczynka została przesłuchana przed sądem w obecności psychologa. Na podstawie jej zeznań stworzono portret pamięciowy sprawcy. 

Mężczyzna, który zaatakował 12-latkę na ok. 40 lat, 175 cm wzrostu i jest krępej budowy ciała. Ma krótkie, jasnobrązowe włosy zaczesane na bok i jasnobrązowy zarost. Ubrany był w czarną bluzę z kapturem, spodenki moro i granatowe buty sportowe - podaje TVP Info.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na portrecie pamięciowym proszone są o kontakt z policją. Aby przekazać informacje, można zadzwonić na numer 112 lub udać się na najbliższą komendę. 

Więcej o: