Pogoda na dziś - piątek 9 sierpnia. W niemal całej Polsce zapowiadane są duże rozpogodzenia

Pogoda na dziś - piątek 9 sierpnia. Dziś najcieplejszy dzień zapowiadany jest w południowo-zachodniej Polsce. Tam termometry pokażą nawet 28-29 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na dziś bardzo słoneczny dzień. Tylko na Pomorzu, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz lokalne burze.

Temperatura. Na południowym zachodzie Polski termometry pokażą dziś 28-29 stopni 

Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dziś we Wrocławiu, gdzie będzie nawet 29 stopni. Równie ciepło, 28 stopni, pokażą termometry w Opolu i Zielonej Górze. Najniższe temperatury przewidywane są z kolei dla województwa pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego: tam będzie około 23 stopni. Dwa stopnie więcej prognozowane są w Szczecinie, Lublinie i Rzeszowie. W pozostałych regionach 26-27 stopni.

Pogoda na dziś - 9 sierpnia.Pogoda na dziś - 9 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. Przelotne opady deszczu zapowiadane są dla trzech północno-wschodnich województw

W dzień zachmurzenie umiarkowane jedynie na północy i północnym wschodzie kraju. W pozostałych regionach przez cały dzień zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Po deszczowym czwartku czeka nas więc słoneczna odmiana. Niewielkie opady deszczu zapowiadane są nad ranem w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W większości kraju wiatr umiarkowany, jedynie w na północy możliwe silniejsze porywy do 60 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: